نسخه چاپی

انگلیس پرچم عثمانی را به تركیه پس داد

وزیر فرهنگ و گردشگری تركیه گفت كه این كشور پس از گذشت صد سال، پرچم حاكمیت دولت عثمانی بر بلاد شام را كه در دوره جنگ جهانی اول آن را از دست داده بود، از انگلیس بازپس گرفته است.

به گزارش نما به نقل از العالم، "عمر چلیک" وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در گفتگویی با اشاره به "اهمیت معنوی" بازپس گرفتن این پرچم، گفت: نیروهای انگلیسی در جنگ جهانی اول به دستور ژنرال "ادموند النبی" این پرچم را از مقر فرماندهی عثمانی پایین آوردند و آن را به "ادگار تورنر" تحویل دادند که وی نیز آن را به انگلیس منتقل کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی ترکیه، چلیک افزود: خانواده تورنر این پرچم را در طول این مدت نگاه داشته بودند و نوه تورنر با شنیدن خبر فراخوان ترکیه برای بازپس گرفتن آثار باستانی قدیمی خود، تصمیم گرفت که پرچم عثمانی را به ترکیه بازگرداند.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در ادامه، پرچم عثمانی را مهم ترین اثر باستانی دانست که طی دوران فعالیت وی به عنوان وزیر دفاع باز پس گرفته شده است.

وی گفت که این پرچم در صدمین سالروز جنگ جهانی اول به نمایش گذاشته خواهد شد و به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه پیشنهاد می کنم که محل نمایش پرچم، کاخ ریاست جمهوری باشد.

۱۳۹۴/۲/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...