نسخه چاپی

عراقچی: امیدواریم در روز آینده به پیش نویس توافق برسیم

سید عباس عراقچی گفت مذاكره كنندگان ایران یك « كار سنگین دو ماهه را شروع كرده اند » و افزود : هدف ما این است كه ظرف چند روز اینده به پیش نویس توافق جامع برسیم.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیدعباس عراقچی اظهار داشت: امیدواریم ظرف چند روز اینده به یک پیش نویس توافق برسیم . اگرچه کارسختی است و به طور حتم این اولین پیش نویس پر از موارد اختلافی و پرانتر خواهد بود که باید بعدا در مورد انها تصمیم گیری شود.

عراقچی خاطرنشان کرد: این پیش نویس شامل ضمائمی خواهد بود که کار بر روی آن را هم کارشناسان شروع کرده اند و روی جزییات بحث می شود.

وی اظهارداشت: از روز پنج شنبه در نیویورک کار نگارش همراه با هلگا اشمید به نمایندگی از ۱+۵ شروع شده است . هدف ما این است که به یک پیش نویس اولیه برسیم و هرچند روز که لازم باشد برای این کار در نیویورک اختصاص دهیم تا از فرصتی که همه حضور دارند استفاده کنیم.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما هدف اصلی از حضور در نیویورک را شرکت در اجلاس بازنگری ان.پی .تی عنوان کرد، گفت: در حاشیه آن ملاقات‌های مرتبط با مذاکرات هسته‌ای هم انجام شد از جمله با موگرینی ، کری و امانو.

تیم مذاکره کننده ایران از روز پنج شنبه کار نگارش متن توافق نهایی را در نیویورک از سر گرفت که انتظار می رود تا سه شنبه ادامه داشته باشد.

پیش از این ، نگارش متن با مذاکره عراقچی و روانچی و اشمید روز دوم اردیبهشت در وین اغاز شده بود.

شایان ذکر است؛ به طور متوسط روزانه ۸ ساعت بر سر کلمات توافق بحث و مذاکره شده است و البته امروز مذاکره‌‌ای نخواهد بود و جلسات رایزنی و مشورت‌های داخلی برگزار خواهد شد.

عراقچی گفت که نگارش متن توافق جامع در اروپا ادامه خواهد یافت.

۱۳۹۴/۲/۱۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: