نسخه چاپی

ناشران برتر سال 93 معرفی شدند

ناشران برتر سال 93 از سوی هیات داوران انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، ناشران برتر سال 93 در مراسم افتتاحیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به این شرح مورد تقدیر قرار می‌گیرند:

الف)ناشران بزرگسال بخش خصوصی تهران:

ناشر نمونه: انتشارات مجد

ناشر شایسته تقدیر: انتشارات جامعه‌نگر

ب) ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان

ناشر نمونه: انتشارات نوید شیراز

ج) ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی تهران

ناشر نمونه: انتشارات پیدایش

د) ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی شهرستان

ناشر نمونه: انتشارات براق

ه) ناشران غیرخصوصی تهران و شهرستان

ناشر نمونه: انتخاب نشد

تقدیر از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دلیل تولید و نشر آثار ویژه نابینایان و گویش‌های محلی

و) بخش جنبی

ناشران برگزیده: انتشارات سایان، انتشارات شهرستان ادب، انتشارات دارخوین

به گزارش ایسنا، در متن بیانیه هیات دوران انتخاب ناشر نمونه سال 93 آمده است: «تولید تازه‌های کتاب در حوزه‌های تالیف و ترجمه برای گروه‌های مختلف سنی موثرترین شیوه انتقال افکار و ترویج اندیشه‌ها در جهت آگاهی‌بخشی، آموزش و ارتقای کیفی دانش عمومی جامعه است.

هر سال همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرصتی فراهم می‌شود تا به منظور تشویق و ترغیب ناشران تاثیرگذار در ارتقای کیفی، کمی و توسعه نشر حرفه‌ای، ایجاد خلاقیت، الگوسازی برای انتشار آثار ارزشمند، همچنین مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه، متناسب با تعاریف شورای عالی انقلاب فرهنگی، از خدمات ناشران نمونه قدردانی شود.

بدین منظور پس از انتشار فراخوان عمومی، آثار و مستندات ناشران متقاضی دریافت شد. در ادامه آثار رسیده توسط یک هیات داوری مرکب از نمایندگان تشکل‌های نشر و صاحب‌نظران حوزه کتاب کودک و بزرگسال مورد داوری قرار گرفت. معیارهای داوری نیز بر مبنای شاخص‌های مندرج در آیین‌نامه انتخاب ناشر نمونه سال تبیین شد.

این آیین‌نامه اخیرا بر محور سیاست جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر جلب مشارکت و بهره‌گیری از تجارب فعالان حوزه نشر و همچنین هدایت نشر کشور به سمت حرفه‌ای شدن بازنگری و روزآمد شده است.

هیات داوری طی چند مرحله آثار متقاضیان را بررسی و امتیازبندی کرده و نهایتا ناشران حائز بالاترین امتیاز را به عنوان ناشر نمونه یا شایسته تقدیر معرفی کرده است. انتخاب چند ناشر از میان خانواده بزرگ نشر به معنی نادیده گرفتن تلاش و همت سایر ناشران نبوده و قدرشناسی از زحمات همه دست‌اندرکاران نشر بر ما واجب است.

بر اساس این گزارش، هیات داروان انتخاب ناشر نمونه سال 93 عبارتند از: سیدمحمود حسینی، عبدالعظیم فریدون، لطف‌الله ساغروانی، پژمان رحیم‌زاده، علیرضا حافظی، محمد سلگی، سیدعباس رضایی، احمد کمالی‌نژاد و همایون امیرزاده.»

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

۱۳۹۴/۲/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...