نسخه چاپی

مرتضوی: تبرئه شدم

عکس خبري -مرتضوي: تبرئه شدم

مرتضوی گفت: آقای روح‌الامینی تاكنون ۵ بار به دلیل معاونت در قتل از من شكایت كرده و هر ۵ بار یا تبرئه شدم و یا منع پیگرد برایم صادر شده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، سعید مرتضوی پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز ادامه دفاعیات در بحث تأمین اجتماعی و موضوعی بود که عنوان کردند ابلاغ صادره از سوی وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی با عنوان سرپرستی غیرقابل قبول است.

وی افزود: توجیه‌شان این است که چون من مدرکم حقوق است نمی‌توانستم ابلاغ سرپرستی صادر کنم و حقوقی که من طی این مدت گرفته‌ام تحصیل مال نامشروع است.

مرتضوی با تأکید بر اینکه امروز وکیل سازمان تأمین اجتماعی توضیحات خود را ارائه کرد گفت: ایشان گفتند که ابلاغ سرپرستی من خلاف قانون بوده و به شکایت قبلی خود اصرار دارم.

وی با تأکید بر اینکه مجتبی نظری، وکیل تأمین اجتماعی در مصاحبه با رسانه‌ها همین مسئله را عنوان کرده است، افزود: من هم به استناد ماده 14 اساسنامه تأمین اجتماعی توضیح کامل دادم که ابلاغ سرپرستی نیاز به شرایط مدیر عاملی ندارد.

مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی ادامه داد: دادگاه لازم دانسته تا مواردی را از تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استعلام کند.

مرتضوی همچنین در خصوص پرونده کهریزک گفت: در این پرونده هم با شکایت آقایان روح‌الامینی و کامرانی و به دلیل معاونت بر تهیه گزارش خلاف واقع احضار شدند البته دیوان حکم را نفی کرده و آن را به شعبه هم‌عرض ارجاع داده است.

خبرنگاری گفت که ظاهراً آقای روح‌الامینی از شما به دلیل معاونت در قتل هم شکایتی کرده است که مرتضوی در پاسخ گفت بله، شکایت ایشان تاکنون 5 ماه مطرح و هر 5 بار هم مورد رسیدگی قرار گرفته و در هر 5 مرتبه یا برائت شدند و یا منع پیگیری برایش صادر شده و در واقع اعتبار امر مختومه را دارد به همین جهت دادگستری نباید شکایت جدید را می‌پذیرفت.

وی افزود: حتی در مورد آخر هم در شعبه 38 دیوان عالی کشور برای من حکم برائت صادر شد.

سعید مرتضوی با تأکید بر اینکه به احتمال زیاد این دادگاه تا سه جلسه دیگر ادامه دارد، گفت: رسیدگی‌ها نباید منقطع باشد و این منقطع شدن خلاف قانون آ‌یین دادرسی کیفری است.

وی تأکید کرد: باید پرونده که در دادسرا مطرح است هم رسیدگی می‌شد و پس از همه پرونده‌ها با هم به دادگاه می‌آمد اما ما تابع قانون هستیم و هر بار احضارمان کنند به دادگاه آمده و از خود دفاع می‌کنیم.

۱۳۹۴/۲/۱۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...