نسخه چاپی

آب مشتركان پرمصرف بزودی قطع می شود

وزیر نیرو با بیان اینكه برای مدیریت درست آب در كشور نیازمند یك فرهنگ صحیح مصرف هستیم گفت:قطع آب مشتركان پرمصرف در دولت در دست اقدام است و بزودی در دولت تصویب می شود.

به گزارش نما به نقل از فارس،حمید چیت چیان در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس آب و بدرقه بازیکنان تیم ملی والبیال با شعار آب هست ولی کم است گفت:برای مدیریت درست آب در کشور نیازمند یک فرهنگ صحیح مصرف هستیم بنابراین طبعا گروه های مرجع جامعه مثل دانشمندان،اساتید دانشگاه ها ،ورزشکاران و هنرمندان که در قلب های مردم جای دارند می توانند در ایجاد این فرهنگ صحیح تاثیرگذار باشند.

وی افزود:لذا از تیم ملی والیبال درخواست کردیم که به عنوان سفیران آب کشور پیام ما را به مردم دنیا و پیام آنها را برای مردم کشور ما به ارمغان بیاورند.

چیت چیان تاکید کرد:این سفیران آب می توانند علاوه بر این موارد الگویی برای جوانان به بهبود فرهنگ مصرف آب کمک کنند.

وزیر نیرو در پاسخ به این سئوال که از مجوز قانونی برخورد و قطع آب مشترکان پرمصرف چه خبر گفت:قطع آب مشترکان پرمصرف در دولت در دست اقدام است و بزودی در دولت تصویب می شود.

وزیر نیرو اظهار داشت: مجموع منابع آب تجدیدپذیر کشور از 130 میلیارد مترمعکب به 110 تا 120 میلیارد مترمکعب کاهش یافته و تغییرات اقلیم به این مساله دامن زده است.

چیت‌چیان با اشاره به افزایش متوسط حرارت کره زمین که بر تبخیر بارندگی ها و آب های سطحی تاثیر دارد، افزود: میزان مصارف ما نیز بالا رفته ولی جبران کمبود منابع آب چاره دارد و مهمترین نکته این است که رفتار تک تک شهروندان در مصرف و حفظ آب تاثیرگذار است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 140 سد بزرگ در کشور وجود دارد و 119 سد نیز در دست ساخت است، به اجرای 120 طرح آبرسانی اشاره کرد و بیان داشت: انتقال آب شرب تا 200 کیلومتر هم انجام می شود.

همچنین سیداحمد طاهری، مدیرعامل بانک سامان نیز در اظهاراتی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 6 میلیارد دلار از سوی این بانک در واردات کالا فعالیت صورت گرفته است، گفت: بر اساس مطالعات و برنامه ریزی های انجام شده از سال گذشته کمپین آب هست ولی کم است را با رویکرد ارتقاء آگاهی عمومی نسبت به مساله کمبود آب در کشور آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به فعالیت های این بانک در خدمات درمانی و آموزشی به ورود به عرصه کنترل مصرف آب اشاره کرد و افزود: گزارش های بین المللی نشان از بحران شدید آب در ایران به عنوان بزرگترین چالش عصر معاصر دارد.

مدیرعامل بانک سامان ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید کرده اند که آب یک ثروت است و باید در حفظ آن کوشا باشیم. همچنین رئیس جمهور نیز به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب برای عبور از وضعیت بحرانی تاکید کرده است که البته لازمه دستیابی به آن فرهنگسازی خواهد بود.

۱۳۹۴/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...