نسخه چاپی

خرید و فروش ملك در شبكه‌ های اجتماعی!

حضور در فضای مجازی به ویژه شبكه‌های اجتماعی برای بسیاری از صنایع به یك پل ارتباطی برای تعامل با مشتریان و مخاطبان تبدیل شده است. با توجه به مطالعات انجام شده توسط مركز مدیریت توسعه ملی اینترنت، ضریب نفوذ اینترنت در بین ایرانیان بیش از ۵۳درصد محاسبه شده ، به روایتی، حدود ۴۰ میلیون ایرانی به فضای مجازی دسترسی دارند.

به گزارش نما به نقل از فارنت: حضور در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از صنایع به یک پل ارتباطی برای تعامل با مشتریان و مخاطبان تبدیل شده است. با توجه به مطالعات انجام شده توسط مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت، ضریب نفوذ اینترنت در بین ایرانیان بیش از ۵۳درصد محاسبه شده ، به روایتی، حدود ۴۰ میلیون ایرانی به فضای مجازی دسترسی دارند.

هرچند هنوز شیوه‌های استفاده از اینترنت برای سهولت زندگی روزمره برای مردم ایران چندان مرسوم نیست و بیشتر مردم وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های تفریحی سپری می‌کنند، اما شاید همین مساله شبکه‌های اجتماعی را به یک فرصت اقتصادی برای ایرانیان تبدیل کرده است.

فضایی چون اینستاگرام علاوه بر سرگرمی و ارتباط با دوستان به فضایی برای تبلیغات یا توسعه فروش شرکت‌‌های مختلف در حوزه‌های مختلف تبدیل شده است. بازار مسکن هم از این قاعده مستثنی نبوده و فعالان این حوزه اقتصادی نیز سعی کرده‌اند از این پتانسیل استفاده کنند.

طبق پژوهشی که توسط اتحادیه املاک آمریکا و گوگل انجام شده است ضریب نفوذ اینترنت در آمریکا ۷۴ درصد است و بیش از ۹۰ درصد از این تعداد پیش از اقدام به خرید یا اجاره خانه جستجوی خود را از اینترنت آغاز می‌کنند. هنوز اطلاعات دقیقی درباره میزان استفاده ایرانیان از خدمات جستجوی آنلاین ملک در دسترس نیست اما با جستجوی چند کلمه خانه، مسکن و املاک در اینستاگرام یا فیس بوک صفحات بسیاری درباره خرید، فروش یا اجاره ملک پیدا خواهد شد.

به گزارش اسکانو در یک بررسی محدود‌ بیش از ۵۰ صفحه مختلف فارسی در اینستاگرام در زمینه مشاوره، خرید و فروش ملک در شهرهای مختلف ایران به‌ویژه شهرهای چون تهران، تبریز، مشهد و کیش وجود دارد. برخی از گمانه‌زنی‌ها بر اساس میزان دریافت نرم‌افزار اینستاگرام در کافه بازار نشان می‌دهد که حدود پنج میلیون ایرانی در اینستاگرام فعال هستند و این رقم فرصت مناسبی برای ارائه محصولات و خدمات در این حوزه است.

در حال حاضر بیش از ۵۵ هزار ملک قابل معامله تنها در وب سایت اسکانو به ثبت رسیده است که نشان ‌دهنده فرصتی مناسب برای متقاضیان مسکن در فضای مجازی است تا با صرفه‌جویی در هزینه و زمان به راحتی ملک خود را انتخاب و معامله کنند.

۱۳۹۴/۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...