نسخه چاپی

حذف سفر زائران به كاظمین

رئیس سازمان حج و زیارت از حذف سفر و اقامت یك شبه به كاظمین از برنامه زائران ایرانی از روز سه شنبه تا جمعه خبر داد و گفت: با توجه به مشكل امنیتی كه كاظمین دارد، سفر به این شهر طی ۴ روز قطع شده است.

به گزارش نما به نقل از مهر، سعید اوحدی افزود: با توجه به اینکه فردا ۲۴ اردیبهشت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) است و با ازدحام زائران در کاظمین روبرو خواهیم شد به همین دلیل زائران ایرانی که طی این دوره به عتبات اعزام شده اند برنامه سفرشان طوری تنظیم شده که در کاظمین اقامت نداشته باشند به طوریکه از روز سه شنبه تا جمعه این هفته امکان زیارت کاظمین برای آنها فراهم نیست.

به گفته وی، این زائران در هنگام بازگشت به کشور که روز شنبه می شود می توانند عبوری به زیارت کاظمین بروند اما اقامتی نداشته باشند.

اوحدی گفت: به زائران آزادی که از طریق دفاتری به جز سازمان حج به عتبات عازم می شوند توصیه می شود در این ایام به دلیل ملاحظات امنیتی جدی که دولت عراق طی این مدت در کاظمین دارد از سفر به کاظمین پرهیز کنند تا با مشکل جدی مواجه نشوند.

رئیس سازمان حج و زیارت به زائران توصیه کرد که به منظور تامین امنیت خودشان از مجاری قانونی سازمان حج و زیارت به عتبات اعزام شوند.

اوحدی گفت: در حال حاضر هیچ زائری ایرانی در کاظمین وجود ندارد و در انفجار رخ داده نیز زائر ایرانی دچار مشکل نشده و در سلامت کامل هستند.
ثبت: ۱۳۹۴/۲/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: