نسخه چاپی

احداث ۶ زندان جدید برای زندانیان سیاسی در بحرین

در سایه تداوم اعتراضات مسالمت آمیز مردم بحرین برای چهارمین سال متوالی، دولت بحرین هفته آینده ۶ زندان جدید را در این كشور افتتاح خواهد كرد كه به گفته فعالان، علت این اقدام، افزایش شمار زندانیان سیاسی و فعالان مدنی و حقوق بشر است.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از شبکه العالم، دو زندان در منطقه الحوض الجاف در شمال شرق بحرین و چهار زندان دیگر در منطقه "جو" در جنوب این کشور احداث شده است.

وزارت کشور بحرین اعلام کرد: زندان‌های جدید براساس استانداردها و معیارهای بین الملل احداث شده است.

گزارشها حاکیست که علت احداث شش زندان جدید در بحرین، پُر شدن زندان‌های قدیمی از مخالفان و فعالان است. بیش از ۳ هزار نفر خصوصاً تعدادی از رهبران مردمی بحرین در زندان های بحرین حبس هستند.

بسیاری از گروههای سیاسی، انقلابی و سازمان‌های حقوق بشری اعلام می کنند که وجود ۳ هزار زندانی در بحرین در مقایسه با جمعیت و مساحت این کشور بسیار زیاد است.

جمعیت بحرین بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است.

بیش از ۲۰ زندانی نیز به علت شکنجه و محرومیت از خدمات درمانی مناسب شهید شده اند.

هادی الموسوی مسئول امور آزادی ها و حقوق بشر در جمعیت وفاق ملی اعلام می کند که "خوان مندز" گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل متحد باید از زندان‌های بحرین برای تحقیق درباره قضیه شکنجه زندانیان دیدن کند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته‌ها هستند.

۱۳۹۴/۲/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...