نسخه چاپی

زمان اكران فیلم محمد(ص)در سینماهای ایران

رضا تشكری، مدیر بین الملل پروژه سینمایی «محمد (ص)» این روزها در جشنواره كن حضور دارد. او از اكران این فیلم از شهریور امسال در سینماهای ایران خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، رضا تشکری، مدیر بین الملل پروژه سینمایی محمد (ص) این روزها در جشنواره کن حضور دارد. جشنواره بین الملل فیلم کن نتوانست پذیرای فیلم محمد(ص) باشد و همانطور که پیش از این اعلام شده بود این فیلم اولین حضور بین المللی‌اش را در جشنواره فیلم مونترال خواهد داشت.

رضا تشکری در پاسخ به این که چرا تبلیغات مناسب فیلم محمد (ص) در غرفه های بازار فیلم کن صورت نگرفته است گفت: به دلیل این که فیلم محمد (ص) در افتتاحیه جشنواره مونترال حضور دارد می‌بایست در مورد حضور در بازار فیلم کن و تبلیغاتی که در مورد این فیلم می‌شد گزینشی برخورد می‌کردیم. به هر حال آغاز پخش جهانی این فیلم بنا به درخواست دبیر جشنواره مونترال در روز افتتاحیه این جشنواره خواهد بود و برای همین نمایش بازاری هم برای این فیلم نداشتیم.

مدیر بخش بین الملل موسسه نورتابان اضافه کرد: تلاش داریم که محتاط عمل کنیم تا فضا برای جشنواره مونترال حفظ شود. فیلم محمد (ص) را هنوز کسی ندیده است اما با اندک تبلیغی که در نشریه اسکرین در جشنواره فیلم کن شده است تقاضا برای پخش بین الملل فیلم افزایش یافته است.

وی در پاسخ به این که چرا این فیلم در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن حضور نداشت گفت: با توجه به فضایی که جشنواره فیلم کن در انتخاب های فیلم هایش دارد، نسبت به حضور این فیلم در جشنواره، زیاد خوشبین نبودیم. به هر حال مجیدی تنها کارگردان دنیا است که سه بار جایزه گرند پری جشنواره مونترال را گرفته است و فکر کردیم می تواند اتفاق خوبی باشد که شروع نمایش این فیلم هم از آمریکای شمالی باشد.

وی ادامه داد: به تازگی تدوین فیلم نهایی شده است و با توجه به اینکه قابلیت پخش سینماهای دنیا افزایش یافته است نسخه‎ای از فیلم هم اکنون با کیفیت 4K آماده نمایش بین المللی است.

تشکری همچنین به پخش فیلم در کشورهای عربی اشاره کرد و گفت: چند پخش کننده بین المللی برای نمایش فیلم محمد (ص) در 23 کشور عربی ابراز تمایل کردند اما هنوز به صورت قطعی نمی‎توانیم نام پخش کننده ها را اعلام کنیم.

وی در مورد این موضوع که حضور فیزیکی حضرت رسول در این فیلم ممکن است در برخی از کشورهای مسلمان ایجاد حساسیت کند گفت: اینها همه پیش داوری‎های ناصحیحی است که در مورد این فیلم شده است. مجیدی هم بارها اعلام کرده بود که هیچ حساسیتی نباید در این مورد وجود داشته باشد.

مدیر بخش بین الملل موسسه نورتابان در مورد نمایش داخلی این فیلم گفت: فیلم محمد (ص) در شهریور ماه امسال اکران داخلی‌اش را شروع می‌کند و همه چیز در روز 27 آگوست و پس از اکران افتتاحیه این فیلم در جشنواره مونترال، شروع می شود.

وی در آخر گفت: در مورد اکران بین المللی فیلم محمد (ص) هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و بعد از اینکه تفاهم لازم در این مورد برسیم اکران جهانی فیلم را شروع می‌کنیم.

۱۳۹۴/۲/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...