نسخه چاپی

آغاز به كار اولین مدرسه بین المللی ایبرو در ایران

اولین دوره آموزشی كوتاه مدت بین المللی نقشه برداری عملكردی مغز (مدرسه ایبرو) امروز شنبه در كتابخانه مركزی دانشگاه علوم پزشكی ایران آغاز به كار كرد.

به گزارش نما، دبیر سمپوزیوم مدرسه بین المللی ایبرو روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت:این دوره آموزشی هفت روزه شامل سمپوزیوم دو روزه از سخنرانی های علمی، آموزش عملی و بازدید از مکان های دیدنی تهران است.

دکتر علی شهبازی افزود:42 دانشجو در مقطع دکتری و پسا دکتری در این دوره شرکت کردند که 10 نفر از آنها از کشورهایی مانند روسیه، آفریقای جنوبی ،هند،ارمنستان، اسلواکی، نپال و بوتان هستند.

وی از برگزاری 12 سخنرانی علمی در این دوره آموزشی بین المللی خبر داد و گفت:چهار سخنرانی توسط اندیشمندان خارجی از کشورهای انگلیس و برزیل و بقیه سخنرانان داخلی هستند.

شهبازی، تحرکات مغزی، نقش الکترو آنسفالوگرافی در نقشه برداری مغز، اهمیت نقشه برداری مغزی، سهم نقشه برداری مغزی در روان شناسی شناختی و آموزش و پرورش و تقشه برداری عملکردی مغز در بیماری ها از جمله موضوعاتی است که در سمپوزیوم دو روزه این دوره آموزشی ارایه می شود.

دبیر سمپوزیوم اولین دوره آموزشی کوتاه مدت بین المللی نقشه برداری عملکردی مغز گفت: دانشجویان پس از گذران سمپوزیوم به سه گروه تقسیم شده و در حوزه های مشخص آموزش های عملی را فرامی گیرند.

وی ادامه داد: حوزه MRI عملکردی در مرکز سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشگی تهران، حوزه تحریک مغناطیسی مغز در مرکز ملی مطالعات اعتیاد و حوزره الکترو آنسفالوگرافی در مرکز تحقیقات علوم شناختی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

شهبازی، ترویج و توسعه تحقیقات حوزه مغز و علوم اعصاب را از مهمترین هدف برگزاری این دوره آموزشی اعلام کرد و گفت: باتوجه به اینکه ایران در این زمینه کشور پیشرو منطقه است اقدام به برگزاری این دوره آمورشی کرده است.

این دوره آموزشی با همکاری ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، انجمن علوم اعصاب ایران، دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار شده است.

۱۳۹۴/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...