نسخه چاپی

هرچه می‌خواهید بخورید و لاغر شوید!

مطالعات جدید دانشگاه هاروارد نشان می دهد افزودن برخی غذاها به رژیم غذایی به حفظ تناسب اندام كمك خواهد كرد.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران، محققان دانشگاه هاروارد با بررسی و آنالیز عادات خوردن و مزایا و معایب آن در طی چند سال و براساس یافته های خود برنامه را طرح ریزی کردند که به کاهش وزن کمک می کند. با این سبک رژیم غذایی در کنار برنامه غذایی که دارید می توانید هر ساله ۵ پوند وزن کم کنید.

هرروز صبح ، استفاده از آبمیوه های مصنوعی و کلوچه های با اندازه های بزرگ را کم کنیدو در رستوران ها و کافی شاپ ها به عنوان صبحانه ترکیبی از سرشیر و تخم مرغ پخته وشربت و مواد دیگری مانندماست سفارش دهید. هر وعده دارای ترکیبات سبوس دار باعث کاهش ۹/۰ پوند ،میوه ها ۱۲/۰ و ماست ۲/۰ پوند وزن بدن می شود.

اگر نیمروز گرسنه شدید از یک کاسه تمشک استفاده کنید. استفاده از دو وعده میوه روزانه ، به کاهش ۲۴/۰ پوندی وزن در طول سال کمک می کند.

استفاده از نوشابه و سایر نوشیدنی شیرین را کم کنید. کاهش مصرف نوشابه به ازای هرو عده باعث کاهش ۲۵/۰ پوند وزن می شود.

از دیگر میان وعده هایی که اصلا توصیه نمی شود چیپس است. در این مطالعه استفاده هرروزه از چیپس از علل اصلی افزایش وزن است؛ عدم استفاده از آن موجب کاهش ۴۲/۰ پوند وزن در طول سال است.

در وعده ناهار بهتر است از غذاهای دارای سبزیجات استفاده شود. استفاده از سبزیجات به کاهش ۰۶/۰ پوند وزن کمک می کند.

به عنوان عصرانه هم بهتر است از میوه هایی موز و یا بادام استفاده کنید، موز و بادام به ترتیب باعث کاهش ۱۲/۰ و ۲۸/۰ پوند در طول یک سال می شود.

از دیگرهای این رژیم غذایی استفاده از آب برای رفع تشنگی است و آن را با انواع نوشیدنی های شیرین جایگزین نکنید، این روش به کاهش ۵/۰پوند وزن در طول سال کمک می کند.

درپایان استفاده از از بستنی و دسر های شیرین نیز در این برنامه غذایی توصیه نمی شود و با این کار به کاهش ۴/۰ پوند وزن کمک می شود.

۱۳۹۴/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: