نسخه چاپی

واكنش ایران به ادعای اخیر باراك اوباما

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای باراك اوباما مبنی بر ضدیهودی بودن رهبران ایران و توسعه‌طلبی علیه كشورهای منطقه خلیج فارس را مردود دانست.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره سخنان رییس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک نشریه دست‌راستی در واشنگتن، ادعای به اصطلاح ضدیهودی بودن رهبران ایران و توسعه‌طلبی علیه کشورهای منطقه خلیج فارس را مردود دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای همه ادیان الهی و پیروان آن‌ها و از آن جمله یهودیان و دین یهود احترام بسیاری قائل است و سیاست‌های ضدصهیونیستی کشورمان در مقابله با اشغالگری، جنایات گسترده و تروریسم دولتی آن رژیم ارتباطی با دین یهود و پیروان آن ندارد.

او هم‌چنین اضافه کرد: پروژه ایران‌هراسی طرحی برای دامن زدن به بحران‌های منطقه‌یی و افزایش تفرقه و کینه است و واقعیت‌های تاریخی گواه بارز نقش سازنده و صلح‌جویانه ایران در منطقه و جهان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: در حالی که اسلام‌ستیزی در سطح جهان و از جمله در آمریکا به طرز بی‌سابقه‌ای رشد یافته، رییس‌جمهور آمریکا به‌جای پرداختن به این پدیده مذموم و رفتار برخی دولت ها علیه مسلمانان و یا کشتار روزانه مسلمانان توسط برخی متحدان آن کشور و یا تروریست‌های تکفیری، درباره منابع تهدید امنیت منطقه آدرس کاملا اشتباه داده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران منبع ثبات و امنیت در منطقه بی‌ثبات خاورمیانه است و پیگیرانه راهکارهای سیاسی و همکاری‌های منطقه‌یی برای مقابله با خشونت و افراط را تشویق و دنبال می‌کند.

افخم هم‌چنین اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر روی میز بودن تمام گزینه‌ها را اصرار بر تکرار یک لفاظی منفی دانست و با تاکید بر ضرورت احترام به مبانی اولیه فضای مذاکرات جاری گفت: ادعای گزینه نظامی اساسا یک لفاظی تکراری منفی است و هیچ جای پایی در واقعیات ندارد و به‌طور قطع بدخواهان ایران هرگز از چنین گزینه‌هایی طرفی نخواهند بست.

۱۳۹۴/۳/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...