نسخه چاپی

برگزاری مراسم روز آفریقا در تهران

مراسم روز آفریقا امشب با حضور وزیر امور خارجه ایران و مهمانانی از قاره سیاه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش نما به نقل از فارس، مراسم روز آفریقا امشب (دوشنبه) با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم مهمانانی از قاره آفریقا و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران از جمله کشورهای آفریقایی حضور دارند.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه دیروز در آستانه روز آفریقا در گفت‌وگو با خبرنگار با تبریک این روز، گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط با قاره آفریقا را راهبردی و حائز اهمیت می‌داند.
وی همچنین در اظهارنظری عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره توسعه و تحکیم روابط دوستانه و مبتنی بر همکاری با آفریقا را از اولویت‌های سیاست خارجی دانسته و دولت یازدهم نیز با نگاه به مشترکات فرهنگی ایران و آفریقا و نقش مهم آفریقا در مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی «سیاست نگاه راهبردی به آفریقا» را مورد توجه قرار داده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تاکید بر حضور دیپلماتیک، اقتصادی، فرهنگی و انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران در آفریقا، از همه فعالان عرصه‌های اقتصادی، بازرگانی، علمی و فرهنگی کشور دعوت کرد که موضوع «نگاه به آفریقا» را به عنوان یک فرصت مهم مورد توجه قرار دهند.

امیرعبداللهیان با اشاره به روابط ممتاز تهران و اتحادیه آفریقا، همکاری جمهوری اسلامی ایران را در حوزه‌های مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی با قاره آفریقا رو به رشد خواند.

وی افزود: تروریسم و افراط گرایی نگرانی مشترک قاره آفریقا و همه مناطق جهان می‌باشد که این مهم ضرورت همکاری‌های مشترک را در مبارزه با تروریسم اجتناب ناپذیر ساخته است.

امروز ۲۵ می روز آفریقاست و از سوی اتحادیه آفریقا این روز به نام روز آفریقا نامگذاری شده است.

۱۳۹۴/۳/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: