نسخه چاپی

داعش ساخت دیوار در شمال رقه را آغاز كرد

گروه تروریستی تكفیری «داعش» ساخت دیوار در دروازه شمالی شهر «رقه» را آغاز كرد.

به گزارش نما به نقل از فارس، منابع محلی در شهر «رقه» واقع در شمال سوریه اعلام کردند که گروه تروریستی تکفیری «داعش» ساخت دیواری را در دروازه شمالی این شهر آغاز کرده است.

این منابع توضیح دادند: دیواری که داعش اقدام به ساخت آن کرده است، بین کارخانه نیشکر و میدان «خزیمه» شهر رقه قرار دارد که نقطه ضعف داعش در مسیر رقه – تل ابیض بشمار می‌آید و این روزها شاهد پیشروی کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه است.

در عرصه میدانی نیز گزارش شده است که مبارزان کُرد در منطقه «الجرنبین» واقع در غرب شهر تل ابیض، در ریف رقه بشدت با عناصر تکفیری داعش درگیر شدند.

در منطقه «راس العین» نیز مبارزان کُرد حمله داعش علیه شهرک «ابو جلود» را دفع کرده و شماری از عناصر داعش را به قتل رسانده و زخمی کردند.

در استان دیر الزور و ریف آن، واقع در شرق سوریه، ارتش سوریه در شهرک «جفره» با عناصر داعش درگیر شدند و نیروی هوایی ارتش نیز مواضع داعش در شهر المو حسن و شهرک‌های محیمیدة و المریعیة را گلوله باران کرد.

اما داعش ظهر امروز (دوشنبه) 8 نفر از اهالی دیر الزور را در مرکز این شهر اعدام کرد. این گروه تکفیری 7 نفر از این متهمان را با شلیک مستقیم به سر و یک نفر را با شمشیر گردن زد.

به این ترتیب داعش طی ماه جاری 53 نفر از اهالی دیر الزور را به عناوین مختلف بازداشت و اعدام کرده است.

داعش همچنین ده‌ها نفر از جوانان مناطق مختلف استان دیر الزور را به اتهام تعامل با نظام سوریه بازداشت کرد.

۱۳۹۴/۳/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: