نسخه چاپی

افشاگری رسانه‌های پاكستانی از یك سفر محرمانه

برخی منابع به رسانه‌های پاكستان گفته‌اند كه هدف از سفر «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان به اسلام‌آباد، دیدار با مقامات دولتی و نظامی پاكستانی و رایزنی در مورد خرید سلاح هسته‌ای و شركت این كشور در جنگ یمن است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، در حالی که ریاض نتوانسته حمایت مردم و دولت پاکستان را در دیدار وزیر امور مذهبی و امام جماعت مکه برای شرکت در جنگ یمن جلب کند، رسانه‌های داخلی پاکستان از دیدار محرمانه وزیر دفاع عربستان برای خرید سلاح و شرکت اسلام‌آباد در جنگ یمن خبر داده است.

علاوه بر رسانه‌های پاکستان، برخی از رسانه‌های خارجی نیز از دیدار محرمانه وزیر دفاع عربستان خبر داده است.

گزارش‌ها حاکیست که عربستان برای خرید سلاح های هسته‌ای از پاکستان تلاش می‌کند.

«ترکی الفیصل» رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان می‌گوید، اگر ایران برای مسائل هسته‌ای تلاش می‌کند باید عربستان هم بتواند به موارد مشابه دست یابد.

محمد بن سلمان طی این دیدار با نخست وزیر، وزیر دفاع، مقامات نظامی و سازمان‌های اطلاعاتی پاکستان گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش «شیعیت نیوز»، وزیر دفاع عربستان نقشی مهمی در جنگ یمن ایفا می‌کند و همچنین دستور حمله تروریستی به مسجد شیعیان در استان «قطیف» نیز از سوی محمد بن سلمان صادر شده بود.

وزیر دفاع عربستان علاوه بر دیدارهای رسمی با مقامات پاکستان، ملاقات‌های غیر رسمی با رهبران گروه‌های افراطی در این کشور نیز انجام خواهد داد.

منابع می‌افزایند: وزیر امور مذهبی عربستان و امام جماعت مکه در دیدارهای اخیر از پاکستان، زمینه‌ دیدارهای وزیر دفاع عربستان با مقامات دولتی، خبرنگاران و رهبران مذهبی و افراطی این کشور را فراهم کرده‌اند.

این سومین مقام مهم عربستان است که در دو ماه گذشته از پاکستان دیدار می‌کند.

از سوی دیگر، حزب «تحریک نفاذ فقه جعفریه» پاکستان از دولت این کشور خواسته تا در مورد دیدار محرمانه وزیر دفاع عربستان توضیح دهد و دولت نیز تاکنون پاسخی در این رابطه ارائه نکرده است.

اسلام آباد پیش از این نیز به وزیردفاع عربستان اجازه داده بود تا از تاسیسات هسته‌ای این کشور دیدن کند.

مقامات بلندپایه کشوری و لشکری پاکستان در 12 ماه گذشته 12 بار به عربستان سفر کرده‌اند.

۱۳۹۴/۳/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: