نسخه چاپی

ماهیگیری ایتالیا از آب گل‌آلود فیفا

وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا همزمان با بازداشت مقامات فیفا، شكایتنامه رسمی خود را مبنی بر تبانی، فساد مالی و پولشویی در جام جهانی ۲۰۰۲ به مقامات امنیتی سوئیس و آمریكا تقدیم كردند.

به گزارش نما به نقل از فارس، در حالی که تا ساعاتی دیگر با برگزاری انتخابات فیفا تکلیف ریاست این سازمان جهانی روشن خواهد شد، (احتمال لغو این مراسم نیز صفر نیست) کشور ایتالیا به عنوان شاکی پرونده فساد در فیفا وارد این عرصه شده و بابات حقی که از فوتبال این کشور ضایع شده، شکایتنامه‌ای رسمی را به نیروهای امنیتی، قضایی و مقامات دادرسی سوئیس تقدیم کرده است.

سپ بلاتر حق خروج از خاک سوئیس را ندارد و بیش از 7 عضو ارشد این سازمان جهانی بازداشت شده و تحت بازرسی هستند، بیش از 10 نفر از مقامات سطح دوم فیفا نیز روز گذشته بازداشت موقت شده‌اند و به سوالات مقامات امنیتی پاسخ داده‌اند.

مقامات فوتبال ایتالیا معتقدند که در جام جهانی 2002 به سود کشور کره جنوبی قضاوت شده و ایتالیا به ناحق تن به شکست داده است. بایرون مورنو، داور بازی ایتالیا و کره جنوبی به ادعای ایتالیا رشوه گرفته و کره جنوبی حتی مقابل اسپانیا نیز با ناداوری تاریخی به پیروزی رسیده است.

۱۳۹۴/۳/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...