نسخه چاپی

تصادف مرگبار تانكر حامل گازوئیل با ‌2 خودرو

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی در تشریح جزییات تصادف مرگبار حامل گازوییل با دو خودرو در این استان گفت: برخورد تانكر حامل گازوئیل با دو خودروی خاور و پژو 405 در كیلومتر 9 كمربندی مرند، 4 كشته و یك مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی در تشریح جزییات تصادف مرگبار حامل گازوییل با دو خودرو در این استان گفت: برخورد تانکر حامل گازوئیل با دو خودروی خاور و پژو 405 در کیلومتر 9 کمربندی مرند، 4 کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

سرهنگ حسن فرجی در تشریح چگونگی وقوع این حادثه گفت: برخورد تانکر حامل محموله گازوئیل در ساعت 17:15 بعد از ظهر امروز منجر به فوت دو سرنشین پژو 405، راننده خاور و یک نفر با هویت نامعلوم شد و راننده تانکر نیز هم اکنون متواری است.

وی ادامه داد: یک نفر با سوختگی بیش از 85 درصد به بیمارستان منتقل و یکی از عوامل آتش‌نشانی حاضر در صحنه نیز که دچار جراحت جزئی شده بود، به صورت سرپایی درمان شد.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی علت تامه این سانحه رانندگی را بی احتیاطی از جانب راننده تانکر به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه با نقص فنی و بی مبالاتی شرکت نفت به علت صدور بارنامه و تحویل بار به وسیله نقلیه با نقص فنی عنوان کرد.

سرهنگ فرجی با بیان اینکه این تانکر مدل 54 است، یادآور شد: آیا صدور بارنامه حمل گازوئیل برای وسیله‌ای با عمر 54 سال، با استانداردها مطابقت دارد؟!

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هم اکنون 8 درصد ناوگان باری کشور در محورهای مواصلاتی آذربایجان‌شرقی تردد می‌کنند، از بالا بودن میانگین عمر بالای ناوگان حمل و نقل ترانزیتی در استان انتقاد کرد.

سرهنگ فرجی یادآور شد: هم اکنون 30 هزار دستگاه کامیون بدون احتساب خودروهای عبوری و ترانزیتی از جاده‌ها، تحت پوشش آذربایجان‌شرقی است و 38 هزار راننده بار در استان فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حادثه مشابه دیگری که دیروز با درایت پلیس راه استان به خیر گذشت گفت: روز گذشته نیز نقص فنی یک تریلر در محور مرند - جلفا در چند قدمی بروز فاجعه بود که با هوشیاری به موقع پلیس راه و اطلاع رسانی به موقع راننده تریلر از بروز نقص فنی در خودرو، با هدایت به موقع تریلر توسط عوامل پلیس راه به حاشیه جاده به خیر گذشت.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی در پایان این سوال را مطرح کرد که آیا با این وضعیت عمر ناوگان حمل و نقل باری، تکرار حوادث تلخی از این دست متصور نیست؟!

۱۳۹۴/۳/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: