نسخه چاپی

گشتی های «ریش یاب» داعش در موصل!

گروه تروریستی داعش ضمن هشدار درباره مجازات كسانی كه ریش خود را می تراشند، تیم هایی برای كنترل ریش مردان در موصل تشكیل داده است.

به گزارش نما به نقل از العالم، گروه تروریستی داعش، گشتی هایی را در شهر موصل در شمال عراق مستقر کرده و ازآن ها خواسته است که دستورالعمل اجباری شدن ریش برای افراد را از اول ماه ژوئن کنترل کند.

" ليث احمد " از شهروندان عراقی درموصل از این تصمیم داعش ابراز نگرانی کرده و گفت که ار اول ژوئن کسانی که ریش خود را بلند نکنند و محاسن خود را بتراشند ، مجازات حبس برای آنان اعمال خواهد شد.

این جوان 18 ساله که از ترس جانش ، هویت واقعی خود را فاش نکرده ، می گوید که رشد موی صورت من دراین سن و سال کم است".

وی ضمن ابراز نگرانی از این تصمیم داعش گفت که من از این تصمیم بسیار نگرانم زیرا برخورد آنان با هر کسی که با آنان مخالفت کند یا دستوراتشان را نادیده بگیرد ، سخت و شدید خواهد بود.

این شهروند عراقی که درنانوایی کار می کند، گفته است که درآن وضعیت ، مجبور است که هر روز خانه را ترک کند و درنتیجه به طور مستقیم با عناصر مسلح داعش برخورد داشته باشد.

موصل دومین شهر بزرگ عراق است که جمعیت آن قبل از حمله داعش حدود دو میلیون نفر بود.

برخلاف بسیاری از شهرهایی که به سلطه داعش درآمدند، شمار زیادی از شهروندان در موصل هستند و همین مساله اجرای عملیات نظامی دراین شهر را دشوار کرده است.

بر اساس نوشته ای که داعش در موصل منتشر کرده است، زدن محاسن ، نه فقط معصیت است ، بلکه تظاهر به معصیت است.

یک شهروند دیگرعراقی می گوید که به علت نوعی بیماری پوستی نمی تواند محاسن خود را بلند کند.

وی افزود که گزارش های پزشکی را به دفتر محاسبه وابسته به پلیس داعش ارائه کرده است اما آن ها اهمیتی نداده و گفته اند که بهتر است درصورتیکه می خواهی محاسنت را کوتاه کنی ، در خانه بمانی.

اهالی موصل درمجموع در داخل شهر سرگردان هستند و کسی که می خواهد از شهر خارج شود، باید از داعش مجوز بگیرد و سند ملکیت زمین یا خودرویی را در رهن بگذارد و درصورتیکه آن شخص در مدت زمان مشخص بازنگردد، ملک یا خودروی او مصادره می شود.

این کار گروه تروریستی داعش شبکه طالبان است که درزمان حاکمیت بر افغانستان گشتی هایی به نام " گشتی های محاسن " ایجاد کرده بودند تا در صورتیکه مردان محاسن خود را کوتاه کنند ، به مدت سه روز تا یک هفته به زندان فرستاده شوند.

اما اهالی موصل می گویند که داعش قوانین سخت گیرانه تری را در زمینه زدن ریش وضع کرده است.

درهمین حال یک زن عراقی نیز گفت که داعش می خواهد از زنان و کودکان به عنوان سپر انسانی درجریان عملیات آزادسازی موصل از دست داعش استفاده کند.

یکی از نیروهای امنیتی که همچنان درموصل ساکن است ، نیز گفت که عناصر داعش از خودروهایی استفاده می کند که در ماه های اخیر کمتر دیده شده اند.

وی افزود که عناصر داعش درزمان حاضر از خودروهای شخصی که پلاک ندارند و هیچ نشانه ای از متعلق بودن ان به نیروهای نظامی که درموصل به آن دست یافتند، مشاهده نمی شود.

وی افزود که هدف آنان از وادارکردن مردم به گذاشتن ریش وبلند کردن محاسن این است که با پنهان شدن درپس شهروندانی با ریش های بلند ، هر اقدامی را که بخواهند انجام دهند.

۱۳۹۴/۳/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...