نسخه چاپی

بازتاب گسترده سخنان امام خامنه ای در حرم امام راحل(ره) در رسانه های عربی

بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی داشت.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، شبکه المنار با انتخاب تیتر اصلی برای سخنان مهم مقام معظم رهبری با عنوان "امام خامنه ای : مسلمانان فریب بازی دشمن را نخورند"، به پوشش کامل سخنان معظم له پرداخت.
امام سید علی خامنه ای تاکید کرد قدرت و پیشرفت ملت ایران، سبب ترس و عقب نشینی طرح های استکبار جهانی شده است که از توطئه چینی علیه آن دست برنخواهد داشت.
امام خامنه ای خواستار نفی و طرد اسلام آمریکایی شد که هدف از آن از تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف میان مسلمانان است، ایشان تاکید کردند که مساله فلسطین، مورد اهتمام و توجه باقی خواهد ماند و هر اندازه دشمن آمریکایی و صهیونیستی برای فتنه افکنی و شعله ور کردن جنگ ها تلاش کنند، این مسائل هرگز ما را از حمایت از مساله فلسطین و مقاومت لبنان، یمن و بحرین باز نخواهد داشت.
امام خامنه ای از پایبندی ملت ایران به اصول امام خمینی(ره) و ایمان راسخ آنها به این که آمریکا، شیطان بزرگ است، سخن گفتند.
معظم له همچنین درباره خطر تحریف شخصیت و اصول امام خمینی(ره) که مبتنی بر ایمان به اسلام ناب محمدی بود، هشدار دادند و تاکید کردند شیوه امام خمینی(ره) در حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین و ملت های مسلمان مستضعف ادامه خواهد یافت.
پایگاه خبری الفرات
پایگاه خبری الفرات عراق نیز با انتشار سخنان مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) به بخش هایی از بیانات معظم له درباره جریان های تکفیری داعشی در سوریه و عراق اشاره کرد.
الفرات نوشت آیت الله خامنه ای اعلام کرد به همان اندازه که با جریان های داعشی در سوریه و عراق مخالفیم، با رفتارهای ظالمانه پلیس آمریکا هم مخالف هستیم.
این رسانه نوشت آیت الله خامنه ای تاکید کرد صحت مواضع امام خمینی(ره) مبنی بر عدم اعتماد به وعده های قدرت استکباری برای ما اثبات شده است.دشمن می خواهد بار دیگر ایران را تحت سلطه خود قرار دهد، اما ملت همچون سد مستحکمی در برابر آن خواهد ایستاد.
پایگاه خبری العهد
پایگاه خبری العهد هم با پوشش سخنان مهم حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نوشت : امام خامنه ای گفتند جهاد امام خمینی(ره)، صرفاً جهاد سیاسی و اجتماعی یا جهاد فکری نبود، بلکه همراه با همه این جهادها، جهاد درونی، جهاد با نفس، پایبندی به ارتباط مستمر و دائم با خدای متعال هم بود.
امام خامنه ای تصریح کردند قدرتمندان دغل‌باز عالم دست از طمع خود برنداشتند. چشم برنداشتند، فقط آن وقتی عقب خواهند نشست که شما ملت ایران آنچنان قدرتی پیدا کنید، آنچنان پیشرفتی پیدا کنید که امید آنها قطع شود
بر اساس گزارش العهد، امام خامنه ای گفتند امروز هم جریان منحرف داعش و القاعده و امثال اینها مورد حمایت آمریکا و اسرائیل هستند و هم بعضی از جریان های به نام اسلام و بیگانه از عمل اسلامی و فقه و شریعت اسلامی.
امام خامنه ای گفتند ما نمی توانیم به وعده های مستکبرین اعتماد کنیم، ما فقط بر خداوند تکیه می کنیم.
امام خامنه ای خاطر نشان کردند امروز به همان اندازه که با رفتار جریان های وحشی مخالفیم، با همان اندازه با رفتار ظالمان پلیس فدرال آمریکا در داخل کشورشان مخالفیم. اینها همه مثل هم هستند
امام خامنه ای بر حمایت مستمر از مساله فلسطین به عنوان یک مساله محوری تاکید کردند و گفتند این مساله هرگز از دستورکار ایران خارج نخواهد شد.
امام خامنه ای گفتند مسئله تفرقه دنیای اسلام یکی از سیاست های اصلی استکبار است. جمهوری اسلامی ایران از اول نسبت به این مسئله اختلاف مذهبی یک نگاه کاملا یکسانی داشت. ما با برادران فلسطینی که سنی هستند همانطور عمل کردیم که با برادران شیعه حزب الله.
بازتاب بیانات امام خامنه ای در شبکه المیادین
شبکه المیادین هم به پوشش گسترده بیانات مهم امام خامنه ای در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر آن امام راحل پرداخت.
این شبکه به نقل از مقام معظم رهبری اعلام کرد : اسلام داعشی به جنایات صهیونیست ها و آمریکایی ها توجهی ندارد. ما نمی توانیم بر وعده های مستکبرین تکیه و به آنها اعتماد کنیم.
به گزارش تسنیم، المیادین همچنین به نقل از امام خامنه ای اعلام کرد امام خمینی(ره)، عنوان شیطان بزرگ را برای آمریکا به کار برد و از بن دندان اعتقاد به این قضیه داشت که آمریکا شیطان بزرگ است.امام خمینی(ره) با آمریکا مخالف بود و از فلسطین و مساله فلسطین دفاع می کرد.
بر اساس گزارش المیادین، آیت الله خامنه ای تاکید کردند امروز به همان اندازه که با رفتار جریان های وحشی مخالفیم، با همان اندازه با رفتار ظالمان پلیس فدرال آمریکا در داخل کشورشان مخالفیم. اینها همه مثل هم هستند.

۱۳۹۴/۳/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...