نسخه چاپی

هواپیمای 6 نفره تا پایان سال عرضه می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عرضه هواپیمای 6 نفره ساخت داخل تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش نما به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره فعالیت‌های بومی سازی در حوزه صنعت هوایی کشور، گفت: رشد صنایع هوایی کشور در سه دهه اخیر بسیار خوب بوده و به کمک توانمندی متخصصان داخلی، صنعت ساخت هواپیماهای دو، چهار و 6 نفره بومی سازی شده است.
وی افزود: هواپیماهای 6 نفره تا پایان امسال بهره برداری و عرضه خواهد شد تا در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
منطقی، با اشاره به اینکه رشد ایران در صنعت هوایی سرعت زیادی دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه متخصصان توانمندی در این حوزه داریم باید از آنها استفاده کنیم و صنعت هوایی را به نقطه قابل قبول برسانیم.
به گفته وی، به زودی هواپیمای هشت نفره نیز ساخته می‌شود که این موضوع نشان‌دهنده توانمندی‌های کشور ایران در این حوزه است و این‌که صنعت هوایی کشور قابلیت بالایی دارد و می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، با بیان اینکه این ستاد برنامه‌های متعددی برای محقق کردن اهداف سند چشم انداز 1404 دارد، تصریح کرد: توسعه قطعه‌سازی، توسعه ساخت هواپیماهای 2، 4 ، 6 و هشت نفره، توسعه ساخت پهپادها و غیره از جمله برنامه‌هایی است که پیگیر اجرایی شدن آنها هستیم.

۱۳۹۴/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...