نسخه چاپی

تاكید بر حل مشكلات دانشجویان ایرانی در نروژ

رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در دیدار خانم اودلیسه نورهیم، سفیر نروژ در تهران، بر حل مشكلات ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی در حال تحصیل در نروژ تأكید كرد.

به گزارش نما به نقل از اداره اخبار و رسانه‌هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي، آقاي علي لاريجاني در اين ديدار با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان در بخش‌هاي مختلف ميان دو کشور گفت:‌ بسترهاي مناسبي در زمينه‌هاي سياسي و اقتصادي به‌ويژه در بخش انرژي ميان ايران و نروژ وجود دارد که مي‌توان از آنها براي توسعه مراودات به‌ويژه ارتباطات پارلماني بهره گرفت.

رئيس مجلس در ادامه با ابراز تأسف از تحولات جاري در منطقه و گسترش گروه‌هاي تروريستي افزود: ائتلاف ضدتروريسم نتوانسته است مانع از اعمال و رفتار وحشيانه گروه‌هاي تروريستي درکشتار مسلمانان و مسيحيان در سوريه شود.

وي اضافه کرد: نروژ مي‌تواند در بحث ارسال کمک‌هاي انسان‌دوستانه به آوارگان سوري در منطقه فعال‌تر عمل کند.

مطرح کردن مباحث خارج از توافق به روند مذاکرات دو طرف لطمه خواهد زد

آقاي لاريجاني همچنين با اشاره به مذاکرات 1+5 با جمهوري اسلامي ايران خاطرنشان کرد: مطرح کردن مباحث خارج از توافق ازجانب برخي کشورها به روند مذاکرات دو طرف لطمه خواهد زد.

خانم اودليسه نورهيم سفير نروژ در تهران نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از مأموريت خود در تهران، بر علاقه و عزم جدي مقامات نروژي در گسترش مناسبات با جمهوري اسلامي ايران تأکيد کرد و گفت: ‌ظرفيت‌هاي بالقوه فراواني براي توسعه همکاري‌هاي مشترک در بخش‌هاي انرژي، شيلات و کشاورزي ميان دو کشور وجود دارد.

وي افزود: شرکت‌هاي نروژي علاقه فراواني براي ارتقاي سطح همکاري‌ها، انتقال دانش و تجارب با طرف‌هاي ايراني دارند.

سفير نروژ در تهران با تأکيد بر نقش مؤثر جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با گروه‌هاي تروريستي در منطقه گفت: همکاري‌هاي نروژ و ايران در مبارزه با افراط‌گرايي و ارسال کمک‌هاي بشردوستانه در سوريه مي‌تواند به تقويت و تحکيم صلح وثبات در منطقه و جلوگيري از فجايع انساني کمک کند.

اودليسه نورهيم با اظهار تأسف از ادامه بحران در سوريه، راه حل سياسي و گفتگو و مذاکرات ميان گروه‌هاي درگير در سوريه را تنها راه اتمام بحران در اين کشور دانست.

۱۳۹۴/۳/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...