نسخه چاپی

مقام‌های غربی توقف مذاكرات را رد كردند

مقام‌های اروپایی و آمریكایی گزارش رسانه‌های روسیه درباره توقف مذاكرات هسته‌ای را رد كردند و گفتند احتمال تمدید چند روزه مذاكرات وجود دارد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، سی ان ان نوشت: مقام‌های اروپایی و آمریکایی گزارش رسانه‌های روسیه درباره توقف مذاکرات هسته‌ای را رد کردند و گفتند احتمال تمدید چند روزه مذاکرات وجود دارد.

روز گذشته خبرگزاری روسی ایتارتاس به نقل از یک مقام دیپلماتیک گزارش داد که مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ "تقریباً به بن‌بست رسیده" و ممکن است ضرب‌الاجل برای دستیابی به یک توافق بار دیگر تمدید شود.

این مقام دیپلماتیک گفت: "فرآیند [مذاکرات] تقریباً به بن‌بست رسیده است، این ریسک وجود دارد که ضرب‌الاجل بار دیگر تمدید شود".

یک مقام ارشد آمریکایی و یک دیپلمات غربی در گفتگو با شبکه «سی‌ان‌ان» با کم‌اهمیت جلوه دادن گزارش «ایتارتاس» می‌گویند گفت‌وگوها طبق انتظار، دشوار هستند اما همچنان به پیش می‌روند.

این دو منبع می‌گویند مذاکرات به مرحله حساسی رسیده‌اند و تاریخ ضرب‌الاجل ممکن چند روز بعد از ضرب‌الاجل ۳۰ ژوئن ادامه پیدا کنند. به گفته آنها در اتاق مذاکرات هنوز هیچ‌کس درباره تمدید تمام‌عیار مذاکرات صحبت نمی‌کند.

۱۳۹۴/۳/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...