نسخه چاپی

هواپیمای سنگاپور در آسمان آتش گرفت

یك فروند هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور یكشنبه شب پس از مشاهده آتش در بخش بار مسافران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی كوالالامپور مالزی شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا: یک فروند هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور یکشنبه شب پس از مشاهده آتش در بخش بار مسافران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی کوالالامپور مالزی شد.

این هواپیما با 190 مسافر از بمبئی هند به سمت سنگاپور در حرکت بود که یکشنبه شب پس از مشاهده آتش مجبور به فرود اضطراری در مالزی شد.

تارنمای روزنامه استار اعلام کرد آتش در پرواز 'اس.کیو 425' سنگاپور پس از فرود در باند فرودگاه کوالالامپور پایتخت مالزی مهار شد.

محمد ثانی هارول، رئیس بخش عملیات امداد و نجات ایالت سلانگور مالزی، گفت که آتش سوزی در بخش محموله و بار هواپیما بوده ، اما نگفت آیا در بخش مسافری هواپیما نیز اثری از آتش مشاهده شده است.

وی گفت علت آتش سوزی در دست بررسی است و همه مسافران در سلامت بسر می برند.

یک فروند هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی سنگاپور با 182 مسافر و 12 خدمه نیز اوایل خرداد ماه جاری به سبب شرایط نامساعد جوی هر دو موتورش را از دست داد و با تدبیر خلبان به سلامت به مقصد رسید.

خطوط هوایی سنگاپور در سال 2012 بیش از 18 میلیون مسافر و در سال 2011 حدود 17 میلیون مسافر را جابجا کرده است.

این شرکت در سال 2010 با درآمدی حدود 14 میلیارد دلار از سوی یاتا به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد سالیانه انتخاب شد و در حال حاضر دهمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان محسوب می شود.

فرودگاه سنگاپور که تمام پروازهای این شرکت هوایی از آنجا انجام می شود سال گذشته میلادی شاهد جابجایی 54 میلیون و 100 هزار مسافر و به طور متوسط روزانه 148 هزار و 200 مسافر بوده است.

۱۳۹۴/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...