نسخه چاپی

احمدی نژاد به دادگاه احضار شد اما نرفت

رئیس كمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی می گوید: محمود احمدی نژاد چندین مرتبه از سوی دستگاه قضایی ب دادگاه احضار شده است اما او در هیچ یك از جلسات دادگاه شركت نكرده است.

به گزارش نما، محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که شکایت مجلس از رئیس جمهور سابق به چه سرانجامی رسیده است؟ و آیا شاهد حضور احمدی نژاد در دادگاه خواهیم بود، گفت: احمدی نژاد در چند نوبت فراخوانده شده است و از وی خواسته شده است که در دادگاه حضور پیدا کند، اما ظاهرا وی از حضور در دادگاه امتناع کرده است.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که با توجه به امتناع وی از دستور مقام قضایی آیا ممکن است برخورد جدی تری با وی صورت بگیرد؟ تصریح کرد: دادگاه در این زمینه به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

این نماینده مجلس درباره تعداد شکایت های مجلس از احمدی نژاد، این شکایت ها را ۴ مورد عنوان کرد و افزود: همه شکایت هایی که از مجلس در این رابطه به دستگاه قضایی ارسال شده، مربوط به مجلس هشتم بوده است

پورمختار پیشتر نیزدر گفتگویی عدم معرفی به موقع وزیر ورزش و جوانان، عدم پرداخت بودجه مترو به رغم مصوبه مجلس و عدم ارسال اساسنامه وزارت نفت جهت تصویب در مجلس را به عنوان سه موردی ذکر کرده بود که به رغم تایید مجلس ؛ مورد تخلف رئیس جمهور وقت قرارگرفته است که طبق اصل ۱۴۰ قانون اساسی دستگاه قضایی حق دارد که در دادگاه‌های عمومی به این شکایات رسیدگی کند.

گفتنی است؛ احمدی نژاد پنجم آذر ماه سال گذشته نیز به دادگاه فراخوانده شده بود که در جلسه دادگاه حضور پیدا نکرده بود.

۱۳۹۴/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...