نسخه چاپی

واكنش مهاجرانی به سند ویكی‌لیكس

مهاجرانی به بی‌بی‌سی گفت كه در زمان مناسب در مورد آنچه ویكی‌لیكس منتشر كرده پاسخ می‌دهد.

به گزارش نما به نقل از عصرایران، انتشار سندی در سایت ویکی‌لیکس مبنی بر اینکه دولت عربستان سعودی هزینه تحصیل پسر عطاءالله مهاجرانی، وزیر پیشین ارشاد ایران را به عهده گرفته، در رسانه‌های فارسی زبان و شبکه های اجتماعی خبرساز شده است.

این سند نشان می دهد که دولت عربستان به تقاضای عطاءالله مهاجرانی، قبول کرده که شهریه دانشگاه و هزینه مسکن علی مهاجرانی را برای چهار سال بپردازد که مجموعاً 65 هزار پوند (حدود صد هزار دلار) می شود.

مهاجرانی به بی‌بی‌سی گفت که در زمان مناسب در مورد آنچه ویکی‌لیکس منتشر کرده پاسخ می‌دهد.

469123_786.jpg

در سند منتشر شده توسط ویکی‌لیکس آمده که در اوایل سال 2012 چکی به مبلغ بیش از 16 هزار پوند برای تأمین بخشی از هزینه های تحصیلی فرزند مهاجرانی صادر شده است.

سایت ویکی لیکس اعلام کرده که مجموعه بزرگی شامل بیش از نیم میلیون سند دیپلماتیک عربستان سعودی را به تدریج منتشر خواهد کرد.

این سایت روز جمعه بیش از 60 هزار سند را منتشر کرد که اغلب با سربرگ وزارت خارجه عربستان سعودی هستند و برخی با علامت "محرمانه" یا "فوری" نشانه‌گذاری شده‌اند.

بخش عمده این مدارک، نامه‌های اداری، تلگراف‌ها و ایمیل‌هایی به زبان عربی است که از سفارت خانه‌های عربستان سعودی در نقاط مختلف جهان و یا دیگر ادارات دولتی در این کشور ارسال شده‌اند.

۱۳۹۴/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...