نسخه چاپی

خبر خوش برای طلبكاران موسسه میزان

قائم مقام دادگستری كل خراسان شمالی گفت: با تدابیر اتخاذ شده برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری منحل شده میزان، این افراد به پول خود می رسند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، میرعلم سیدی قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی گفت: با انحلال این موسسه مالی از سوی بانک مرکزی، بانک صادرات ایران پرداخت مطالبات سپرده گذاران این موسسه را عهده دار شده است.

وی اظهار داشت: قطعا بانک صادرات با فروش اموال منقول و غیرمنقول این موسسه مالی و اعتباری، طلب تمام سپرده گذاران آن از جمله سپرده گذاران خراسان شمالی را پرداخت خواهد کرد.

به گفته وی سپره گذاران باید برای دریافت مطالبات خود قدری صبوری پیشه کنند تا حق و حقوق آنها با تمهیدات ایجاد شده پرداخت شود.

قائم مقام دادگستری کل خراسان شمالی افزود: هم اکنون براساس حکم دادگستری استان خراسان رضوی، به عنوان محل اصلی فعالیت موسسه مالی و اعتباری میزان، مدیران این موسسه در بازداشت هستند و دستگاه قضا نیز حق و حقوق مردم را تمام و کمال از این موسسه دریافت می کند.

سیدی انحلال این موسسه را به دلیل بیکاری حدود دو هزار کارمند آن قدری شتابزده خواند و اظهار کرد: باید مسوولان نظارتی پیش از فعالیت این نوع موسسات اقدام لازم را برای جلوگیری از این مشکلات انجام می دادند.

وی افزود: در شرایطی که این موسسه از چند سال قبل فعالیت داشته و کارمندانی را استخدام کرده، تعطیلی یکباره آن موجب بیکاری کارمندان این بنگاه اقتصادی شد.

موسسه مالی و اعتباری میزان ماه گذشته با تصمیم بانک مرکزی منحل و هیات پنج نفره ای برای رتق و فتق امور این موسسه و پرداخت مطالبات مردم تعیین شد.

این موسسه مالی و اعتباری در دهه 70 در استان خراسان فعال شد و با حدود 60 شعبه در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی فعالیتش را ادامه داد.

گفته می شود میزان منابع بانکی این موسسه مالی و اعتباری حدود 75 هزار میلیارد ریال بوده که چهار هزار و 500 میلیارد ریال از این منابع مربوط به 80 هزار سپرده گذار در استان خراسان شمالی است.

۱۳۹۴/۴/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: