نسخه چاپی

كاركنان 118 شیراز دست از كار كشیدند

یك مقام دولتی: اگر كارمندان مركز ۱۱۸ تا این هفته در محل كار خود حضور نیابند، مجبور هستیم از نیروهای جدید در این مركز استفاده كنیم.


کارکنان مرکز اطلاعات تلفن ۱۱۸ شیراز در اعتراض به تحميل قراردادهاي جديد از سوي پيمانكار براي پنجمين روز پياپي دست از کار كشيدند و در مقابل استانداري تحصن كردند.

به گزارش خبرنگار ايلنا در شيراز، این اعتراض زمانی رخ داد که پیمانکار جدید مرکز ۱۱۸ مخابرات شیراز حضور مجدد کارمندان در این مرکز را مشروط به امضای قراردادی جدید با کرده است که بر اساس آن حقوق دریافتی کارمندان بر اساس میزان تماس‌های مردم با این مرکز تعیین خواهد شد و بنا به گفته این کارمندان طبق قرارداد جديد ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان از ميزان دريافتي آنان نسبت به قرارداد فعلي كسر خواهد شد.

بنا بر اين گزارش، امروز صبح - يكشنبه 18 تيرماه - بیش از ۱۰۰ نفر از کاركنان مرکز اطلاعات تلفن ۱۱۸ مخابرات شیراز برای چندمین بار در اعتراض به تعدیل نیرو، شرایط کاری نامناسب و شیوه جدید عقد قرارداد‌ها در مقابل استانداری فارس گرد هم آمدند و با وعده حل مشكلاتشان توسط مسئولان مربوطه مواجه شدند.

اعتراض صنفي كاركنان مركز 118 شيراز در حالي وارد پنجمين روز خود مي‌شود كه روزانه بیش از ۸۰ هزار تماس با اين مرکز با بوق اشغال مواجه می‌شود.

خوشبيني يك مقام دولتي نسبت به حل مشكل

درحالیکه شنیده می‌شود بیست نفر از از پرسنل این مرکز به دلیل آنچه آن‌ها فشار زندگی و مشکلات معیشتی می‌نامند قرار داد جدید را با پیمانکار امضاء کرده‌اند، معاون توسعه منابع انسانی استانداری فارس نیز با بیان اینکه نسبت به حل این مشكل خوشبین است، دلیل تغییر شیوه قرارداد‌ها در این مرکز را افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی می‌داند و می‌گوید: قصد همگی حل مشکلات کارکنان مرکز ۱۱۸ مخابرات شیراز است به نحوی که نه حق کارگر پایمال و نه حقوق مخابرات ضایع شود.

هرچند ظاهرا ریشه این خوشبینی اين مقام دولتي را باید در جلسات مشترک با مدیران مخابرات، ‌ کار و سایر بخش‌های مرتبط با مشکلات کارکنان مرکز ۱۱۸ جستجو کرد، اما یکی از اعضاء هیئت مدیره شرکت مخابرات فارس ضمن حمایت از این اقدام پیمانکار و بی‌توجهی به اعتراض کارمندان تصریح می‌کند: این کار در راستای تعدیل هزینه‌ها صورت گرفته و از سوی دیگر برای انجام هر کاری باید ابتدا قرارداد بسته شود و پیمانکار جدید نیز خواستار قرارداد جدید است و این افراد بر مبنای کاری که انجام می‌دهند و بر اساس پاسخگویی به مردم حقوق دریافت می‌کنند اما بر مبنای نشستن در این مرکز دستمزد دریافت نمی‌کنند.

علی اصغر روزگار با تهدید کاركنان 118 به اخراج تصریح کرد: اگر کاركنان مرکز ۱۱۸ تا این هفته در محل کار خود حضور نیابند، مجبور هستیم از نیروهای جدید در این مرکز استفاده کنیم.

همه به نفع پیمانکار

امادر این میان مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس نیز شیوه جدید پیمانکار در محاسبه حقوق پرسنل مرکز اطلاعات تلفن ۱۱۸ را تایید می‌کند و معتقد است وجود ذهنیت‌های متفاوت نسبت به شیوه قراردادهای جدید موجب بروز این اعتراضات شده و پیمانکار جدید بر اساس مقررات و نظارت اداره کار موظف به عقد قرارداد با کارکنان بوده اما در این نظام جدید میزان پرداخت دستمزد تغییری نکرده و تنها شیوه دریافت حقوق از روزمزدی به کارمزدی یا ساعت مزدی تغییر یافته است.

این درحالیست که ادعای عبدالعظیم قنبریان با گفتهٔ پرسنل مرکز اطلاعات تلفن ۱۱۸ که از کاهش حقوق خود از ۱۵۰تا ۲۰۰هزار تومان درقرارداد جدید سخن می‌گویند در تعارض است.

بنا بر اين گزارش در حالی که هنوز هم ۳۱۴ نيروي كار مرکز ۱۱۸ مخابرات شیراز دست از كار كشيده‌اند و این مرکز همچنان ناتوان از پاسخگویی به تماس‌های مردم است.

۱۳۹۱/۴/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...