نسخه چاپی

كشف ترسناك عربستان درباره تروریست‌های داخلی

یك شبكه خبری عربستانی با بررسی عوامل سوق دهنده تروریست‌های این كشور برای انجام عملیات انتحاری اعلام كرد كه بیرون نرفتن از عربستان وجه مشترك آنها بوده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، سرویس‌های امنیتی عربستان در جریان بررسی‌های خود درباره عملیات‌های تروریستی صورت گرفته در این کشور به این نتیجه رسیدند برخی از کسانی که در برهه اخیر در عربستان دست به اقدامات تروریستی زده‌اند از این کشور خارج نشده بودند و گذرنامه‌ هم نداشتند.

به گزارش شبکه خبری سعودی «العربیه»، پدر «فهد القباع» عامل انفجار انتحاری در مسجد شیعیان «امام صادق» کویت گفته است که فرزندش پیش از این جنایت مسافرت نکرده بود، اوقات خود را در خارج منزل سپری نمی‌کرد و پیش از انجام عملیات مسجد امام صادق هیچ تغییری در رفتار وی دیده نمی‌شد.

به گزارش این شبکه، وزارت کشور عربستان درباره «عبدالله فهد عبدالله الرشید» عامل عملیات «الحائر» نیز اعلام کرد که وی از عربستان خارج نشده است.

عبدالله الرشید شخصی بود که پس از انجام عملیات انتحاری به یک ایست بازرسی در خیابان «الحائر» در ریاض حمله کرد و در جریان این حمله دو نیروی امنیتی عربستان زخمی شدند.

به گزارش منابع خبری، وی سرهنگ «ابراهیم سفیان» افسر وابسته به نیروهای وزارت کشور را که دائی‌اش بود در منزلش کشت، سپس خودروی وی را ربود تا در ایست بازرسی مذکور عملیات تروریستی، عملیات انتحاری انجام دهد.

بنا بر این گزارش، عدم مسافرت به خارج از عربستان، برخورد کم با جامعه و سطح پایین سواد پیوند مشترک میان عاملان عملیات‌های اخیر است.

العربیه با اشاره به اینکه اینترنت یکی از منابع اصلی جذب نیروی برای اجرای اهداف تفکرات انحرافی است، در پایان گزارش خود می‌نویسد: وحشتناک بودن اقدامات تروریستی در میان کسی که یک مسجد را در «خمیس مشیط» برای کشتن پدرش منفجر کرد یا کسی که قصد داشت عموی خود را بکشد پیوند مشترک میان این دو نفر است.

۱۳۹۴/۴/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: