نسخه چاپی

سرنگونی هواپیمای جاسوسی داعش در فلوجه عراق

نیروهای الحشد الشعبی روز یكشنبه موفق شدند یك هواپیمای شناسایی - جاسوسی داعش را كه ساخت رژیم صهیونیستی است، سرنگون كنند.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، نیروهای الحشد الشعبی و امنیتی عراق روز یکشنبه با زیر نظر گرفتن فضای منطقه عملیاتی فلوجه، یک فروند هواپیمای شناسایی متعلق به داعش را رصد کردند که در فضای منطقه در حال گشت زنی بود.

یک منبع به خبرگزاری المعلومه درباره این هوایپما گفته که نیروهای عراقی در موقعیت مناسب این هواپیما را که سرگرم تصویربرداری بود، سرنگون کردند.

در بررسی لاشه این هواپیما مشخص شد که این پرنده ساخت کارخانه های رژیم اسراییل است. این هواپیما در محدوده ای 30 کیلومترمربعی پرواز کرده و عملیات شناسایی و جاسوسی انجام می دهد.

گروه تروریستی - تکفیری داعش به گفته منابع امنیتی، دارای تسلیحات پیشرفته ای است که از سوی برخی کشورهای منطقه در اختیار این گروه قرار می گیرد.

سلاح های انفرادی مدرن، از جمله قناصه های دقیق و دور زن، در اختیار تک تیراندازان ماهر داعش قرار دارد؛ تسلیحاتی که بعضا ارتش عراق نیز به آن دست نیافته است.

گزارش خبرنگار ایرنا از منطقه عملیاتی الصقلاویه در پنجشنبه شب گذشته حاکی است که گروه تروریستی داعش، در تمام طول شب بطور مستمر منورهایی شلیک می کرد که فضای قابل توجهی از منطقه را روشن کرده و برای دقایقی طولانی می سوخت و روشن بود.

این تجهیزات و تسلیحات مدرن در اختیار داعش که پیشتر تعجب تحلیلگران امنیتی منطقه را بر انگیخته بود، اینک به سطح هواپیماهای جاسوسی و شناسایی رسیده است.

۱۳۹۴/۴/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...