نسخه چاپی

هشت نفر در آب های مازندران غرق شدند

درحالی كه هواشناسی و مدیریت بحران استان مازندران طوفانی و مواج بودن دریا را به هموطنان هشدار داده بودند، اما در تعطیلات سه روز گذشته هشت نفر در آب های استان غرق شدند.

به گزارش نما، علی عباسی مدیر کل پزشکی استان مازندران روز دوشنبه در گزارشی به ایرنا گفت که در این مدت پنج نفر در سواحل دریای خزر و سه نفر در رودخانه بابلرورد شهرستان بابلسر جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه همگی مغروقین مرد بودند، اظهار داشت: یک نفر درساحل نور، یک نفر در نوشهر و سه نفر در سواحل محمودآباد غرق شدند.

افراد غرق شده غیر بومی و همگی در خارج از طرح های دریا مبادرت به شنا کردند که جان خود را از دست دادند.

امسال 92 طرح دریا در سواحل مازندرانی خزر فعالیت خود را از اول خرداد آغاز کردند.

بیش از 500 نقطه شنا ممنوعه در سواحل مازندرانی خزر شناسایی شده است.

هر چند بر اساس آمار پزشکی قانونی شمار مغروغین دریا از 187 نفر در سال 88 به 214 نفر در سال 91 افزایش یافت اما این آمار در سال 92 به 182 نفر و پارسال با 52 درصد کاهش به 98 نفر رسیده است.

ستادساماندهی سواحل مازندران همانند سال گذشته بر لزوم اطلاع رسانی به گردشگران در باره خودداری از شنا در نقاط ممنوع تاکید کردند.

اکثریت مغروقین دریا کسانی هستند که یا به فنون شنا آشنا نیستند و یا اینکه شنا در استخر با دریا را یکی فرض می کنند و البته کسانی هم هستند که مخاطرات را به جان می خرند و اقدام به شنا در نقاط کور و ممنوع می کنند.

استان مازندران 338 کیلومتر از سواحل دریای خزر را در اختیار دارد و امسال وزارت کشور در یک اقدام بی سابقه حدود 80میلیارد ریال اعتبار را برای 16شهرستان ساحلی با هدف ساماندهی طرح های دریا تخصیص داده است.

۱۳۹۴/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: