نسخه چاپی

آمادگی نسبی برای مقابله با سیلاب اخیر در تهران وجود داشت

استاندار تهران گفت: نیروهای اجرایی و خدماتی پس از وقوع سیل در كم ترین زمان ممكن خود را به محل های حادثه رساندند و این نشان می دهد كه آمادگی نسبی برای مقابله با سیلاب وجود داشت.

به گزارش نما به نقل از مهر، صبح دوشنبه سید حسین هاشمی در جمع خبرنگاران درباره سیلاب اخیر رخ داده در استان تهران اظهار داشت: نیروهای اجرایی و خدماتی پس از وقوع سیل در کم ترین زمان ممکن خود را به محل های حادثه رساندند و این نشان می دهد که آمادگی نسبی برای مقابله با سیلاب وجود داشت.

استاندار تهران با تأکید بر این نکته که باید از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها جلوگیری کرد افزود: باید توجه داشت که سیل یک رخداد طبیعی است و در این میان باید از فعالیت هایی نظیر ساخت و ساز در بستر رودخانه ها جلوگیری به عمل آورد.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم اجازه هیچ گونه ساخت و ساز غیر مجاز در سطح استان تهران در بستر رودخانه ها صادر نشده و این رویه با جدیت ادامه پیدا خواهد کرد و استانداری تهران تمام توان خود را برای تخریب ساخت و سازهای غیرمجازی که در گذشته انجام شده به کار خواهد گرفت.

این مسئول اضافه کرد: استانداری تهران در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز جدی است و آمارها نیز این امر را ثابت می کند به طوری که که در دولت یازدهم از ۹۵ درصد ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری به عمل آمد و با همکاری دستگاه قضایی حکم تخریب دو هزار و ۷۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز صادر شد.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره استعفای مدیران اجرایی استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تنها یکی از فرمانداران استان تهران برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا داد.

۱۳۹۴/۵/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...