نسخه چاپی

انصارالله: بیش از این كوتاه نمی آییم

یكی از رهبران جنبش انصار الله یمن تاكید كرد كه به سقفی كمتر از آن چه در مذاكرات مسقط مطرح شد، تن نخواهند داد.

به گزارش نما، "محمد البخیتی" تاکید کرد: مردم یمن دیگر به سازمان ملل و سازمان های بین المللی اعتماد ندارند زیرا این سازمان ها بی طرف نیستند.

وی با تاکید بر اینکه، هر یک از کشورهای عرب یا اسلامی که در قبال تجاوز به یمن موضع گیری نکنند، در این تجاوز شریک هستند، خاطر نشان کرد: در زمان حاضر ما با طرف های سیاسی مذاکره نمی کنیم، بلکه با دست نشانده هایی ساکن ریاض گفت وگو می کنیم. این مسئول جنبش انصار الله در ادامه با اشاره به برخورد با جنبش جنوب گفت: ما قصد نداشتیم با جنبش جنوب درگیر شویم اما هواداران عبدربه منصور هادی و القاعده بر موج جنبش جنوب سوار شدند.

وی با بیان این که اکنون درگیری در یمن، بحرانی داخلی نیست، خاطر نشان کرد: ما درگیر بحرانی اخلاقی در جهان عرب شده ایم.

البخیتی همچنین خبر ورود انصار الله به سفارت امارات در صنعا را تکذیب کرد. وی مساله اساسی رد بحران های کنونی منطقه را تضعیف جهان عرب به منظور حفظ برتری رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد که رقبای سیاسی جنبش انصار الله، همواره جلوی برگزاری گفت وگو را می گیرند و برای هرگونه آتش بس بشردوستانه، پیش شرط تعیین می کنند.

این رهبر جنبش انصار الله یمن سپس اظهارات ریاض یاسین درباره گفت وگو پس از بازگشت رئیس جمهوری فراری به یمن را "بی معنی" دانست و گفت: ما با عبدربه منصور هادی و بحاح مشکل نداشتیم، مشکل این است که بیگانگان آن ها را به خارج از کشور فراخواندند. البخیتی همچنین گفت: هادی و بحاح، تنها به این سبب به عدن برنگشتند که جنبش جنوب، با بازگشت آنان به این شهر مخالفت کرد.

وی سپس فاش کرد: عربستان می خواهد در اقیانوس هند و دریای عرب از طریق حضرموت گذرگاه آبی داشته باشد.

این رهبر جنبش انصار الله تاکید کرد: در مذاکرات مسقط، جنبش انصار الله امتیازاتی داد و دادن امتیازاتی بیش از این، غیرقابل قبول است. نمی توان پذیرفت که طرف مقابل، همچنان به تکروی سیاسی ادامه دهد.
ثبت: ۱۳۹۴/۵/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...