نسخه چاپی

واژگونی قایق مهاجران در دریای اژه +عكس

عکس خبري -واژگوني قايق مهاجران در درياي اژه +عکس

خبرگزاری آناتولی اعلام كرد پنج مهاجر سه شنبه صبح در حالی كه تلاش می كردند از شهر "بودروم" به جزیر كاس یونان بروند براثر واژگون شدن قایقی كه 24 مسافر دیگر نیز داشت در دریا غرق شدند.

به گزارش نما به نقل از فرادید: بنابراعلام این خبرگزاری، علل غرق شدن این شناور به روشنی مشخص نشده است اما شاهدان به خبرگزاری فرانسه گفتند این قایق بیش از حد مسافر سوار کرده بود.

خبرگزاری آناتولی تصریح کرد از 29 مسافری که در ابتدا از شبه جزیره بودروم، شهری گردشگری در سواحل ترکیه، سوار این شناور بودند، 24 نفر نجات یافتند در حالی که اجساد پنج نفر دیگر را مرزبانان ترک پیدا کردند.

اجساد این پنج قربانی در زیر نگاه های نجات یافتگانی که آنان را به بیمارستان منتقل کردند به سردخانه انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بدروم، یکی از نجات یافتگان، یک سوری که از حلب ( شهر بزرگ شمال شرقی سوریه ) آمده است درگفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت مهاجرانی که جان دادند هنگامی که این شناور واژگون شد زیر بدنه قایق گیرافتادند.

شمار مهاجران( اکثرا افغان، سوری و آفریقایی )که تلاش می کنند از دریای اژه به سواحل اروپایی بروند به سبب شرایط جوی خوب تابستانی به شدت افزایش یافته است.

‌مهاجران برای انتقال از بودروم به جزیره کاس که یکی از کوتاه ترین مسیرهای ساحلی بین ترکیه و اروپا است بیش از 1000 دلار (‌900 یورو ) می پردازند.
ثبت: ۱۳۹۴/۵/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: