نسخه چاپی

جلوگیری از قاچاق پیاز زعفران

نایب رییس شورای ملی زعفران با بیان اینكه سالهاست كه پیاز زعفران از كشور قاچاق می شود، تاكید كرد: ما بارها و بارها این موضوع را مطرح كرده ایم، اما همچنان پیاز زعفران قاچاق می شود.

به گزارش نما به نقل از روابط عمومی شبکه پنج، غلامرضا میری نایب رییس شورای ملی زعفران در یک ارتباط تلفنی با برنامه روزآمد که با موضوع افزایش قیمت زعفران و بازارهای صادراتی بر روی آنتن رفت، با بیان این مطلب گفت: باید جلوی قاچاق پیاز زعفران گرفته شود. باید از این محصول استراتژیک حمایت کنیم تا اتفاقی که برای محصولاتی مثل پسته و فرش اتفاق افتاد، برای محصول مهمی مثل زعفران نیفتد.

میری ادامه داد: افزایش قیمت زعفران در بازارهای جهانی سبب شده تا برخی از کشورهای که تولید این محصول برای آنها مقرون به صرف نبود، تولید آن را شروع کنند.

نایب رییس شورای ملی زعفران با بیان اینکه البته پیاز زعفران در مناطق محدودی عرضه می شود،گفت: باید نظارت جدی تری بر روی خرید و فروش پیاز زعفران انجام شود، تا از قاچاق آن جلوگیری شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت زعفران در ماه های اخیر گفت: در 50 روز گذشته 50 درصد قیمت زعفران افزایش بی رویه داشته است که دلیل آن هم دلال بازی بود، با این نوسان شدید بازار نمی توانیم قیمت را مدیریت کنیم.

۱۳۹۴/۶/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...