نسخه چاپی

برنامه های هفته ازدواج در استان تهران

مدیركل بانوان استانداری تهران ضمن تشریح برنامه های هفته ازدواج از اجرای طرح های آموزشی برای والدین دانش آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش نما به نقل از مهر، زهرا ساعی درباره برنامه های هفته ازدواج استانداری تهران، گفت: به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و روز ازدواج در 16 شهرستان استان برنامه های ویژه ای داریم.
وی با اشاره به کمک های فرمانداری تهران در جهت ایجاد خلاقیت هایی برای ازدواج آسان، افزود: تعدادی مراکز مشاوره دائمی و موقت راه اندازی شده است که مشاوره های ازدواج برای زوج های جوان در آنها برقرار است .
ساعی تصریح کرد: همایش ها و جشن هایی نیز با حضور زوج های موفق که حدود 6 سال از ازدواج آنها گذشته است، برگزار می شود که این زوج ها در جشن ها معرفی می شوند و هدف از برگزاری این جشن ها الگوسازی خوب در این حوزه است تا بتوانیم خانواده ها و زوج های موفق تری را تربیت کنیم .
وی با بیان اینکه از سه شنبه گذشته جشن ها در حال برگزاری در شهرستان های استان است، اظهار داشت : برگزاری جشن ها تا پایان هفته ازدواج ادامه خواهد داشت .
ساعی از دیگر برنامه های استانداری را معرفی کتاب هایی در حوزه خانواده و ازدواج و در جهت انتخاب همسر در ادارات شهرستان ها عنوان کرد.
وی همچنین به طرحی اشاره کرد که در راستای سیاست های جمعیتی مورد تأکید مقام معظم رهبری از سوی استانداری تهران اجرا خواهد شد و افزود: کارگروه بهداشت و سلامت که زیرمجموعه گروه کاری بانوان استانداری تهران است با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و متخصصان بهداشت و سلامت از آبان سال گذشته، این طرح را به منظور مشاوره با خانواده ها و تلاش برای تشکیل خانواده سالم با جمعیت مطلوب در دستور کار داشته است.
مدیرکل بانوان استانداری تهران بیان کرد: برای اجرای فاز اول این طرح در گروه کاری فرزندآوری و فرزند پروری جامعه هدف مدارس استان تهران مشخص شده اند و برای اجرای پایلوت طرح 5 منطقه در نظر گرفته شده است که مدرسان و بسته های آموزشی در نظر گرفته شده در سال تحصیلی جدید برای آموزش به والدین در مقطع تحصیلی پیش دبستانی و کلاس اول ابتدایی در این مدارس حضور خواهند داشت .
وی ادامه داد: این طرح به منظور بهداشت و سلامت جمعیت اجرایی می شود تا بتوانیم هم فرزندآوری و هم خانواده سالمی داشته باشیم. در پایان هر دوره، یک دوره بازنگری وجود دارد که میزان موفقیت طرح بررسی می شود.

۱۳۹۴/۶/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: