نسخه چاپی

از پرنده‌های ما در شمال كشور «فسنجان» درست می‌كنند!

بهر‌ه‌بردار باغ پرندگان لویزان با رد موضوع انتقال و نگهداری غیرمجاز پرندگان گفت: پرنده‌های باغ، گونه در خطر انقراض نیستند. در شمال كشور این پرنده‌ها را سر می‌برند و فسنجان درست می‌كنند!

به گزارش نما به نقل از فارس، به دنبال اعتراضات علی تیموری مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر نگهداری 300 پرنده بدون شناسه و مجوز این سازمان در باغ پرندگان لویزان، پیمانکار بهره برداری از باغ پرندگان با تاکید بر اینکه لیست پرندگان مورد نیاز برای باغ پرندگان را دو سال پیش به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه کرده است به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: نگهداری هرگونه پرنده را به صورت غیرقانونی و بدون مجوز در باغ پرندگان تکذیب می‌کنم.

امیرمحمد امیرراد، ضمن انتقاد از عدم همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با توسعه باغ پرندگان لویزان گفت: از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست انتظار داشتیم برای تهیه گونه های جدید از این پروژه ملی که هزینه آن از بیت المال تامین میشود استقبال کند.

امیرراد از آماده شدن قفس‌های جدید طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: بزودی درخواست ورود 50 گونه جدید که تعدادشان به حدود 10 هزار پرنده میرسد را برای نگهداری در قفسهای جدید باغ پرندگان به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه خواهیم کرد.

وی در رابطه با هشدار سه هفته ای دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: چنین هشداری صحت ندارد و حتی به ما اعلام هم نشده است.

پیمانکار بهره‌بردار باغ پرندگان تهران در پاسخ به این سوال که گونه های بومی و بعضی در خطر انقراض همچون بالابان، کرکس مصری، پلیکان، انواع جغد، قو، اردک و 100 قطعه فلامینگو از کجا به باغ پرندگان لویزان راه یافته اند گفت: بیشتر این گونه ها متعلق به خودم هستند و از چهارباغ به لویزان آورده ام، بقیه هم هدیه هستند.

امیرراد ادامه داد: اگر پرندگان باغ توسط سازمان حفاظت محیط زیست رهاسازی شوند، قفس های باغ خالی خواهند ماند و بازدیدکنندگان از مشاهده گونه هایی زیبا و جذاب محروم می‌مانند.

وی تأکید کرد: هرگز خرید و فروشی در باغ پرندگان لویزان انجام نگرفته و انتقال و ورود پرندگان به باغ با هماهنگی مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران صورت گرفته است.

۱۳۹۴/۷/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: