نسخه چاپی

تاثیر 30 درصدی معدل برای ورود به دانشگاه در سال 95

رییس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: تاكنون تاثیر مثبت معدل دانش آموزان برای ورود به دانشگاه 25 درصد بود كه برای آزمون سراسری 95، پنج درصد تاثیر مثبت نمرات چهار درس پیش دانشگاهی نیز به آن اضافه می شود.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، ابراهیم خدایی در جمع خبرنگاران زنجان افزود: آنچه که موضوع روز و مطرح محافل مختلف است، میزان افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در روند جذب دانشجویان در کنکور سال آتی است.

وی یادآورشد: امسال نیز شورای سنجش پذیرش دانشجو مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه 25 درصد معدل موثر سال سوم باقی بماند و برای سال آینده، نمره چهار درس که در دوره پیش دانشگاهی به شکل کشوری و مطابق با قانون برگزار می شود، پنج درصد تاثیر مثبت در این روند داشته باشد و این موضوع برای آزمون سراسری سال 95 اجرا می شود و برای 96 این تاثیر قطعی خواهد بود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این موضوع در قالب اطلاعیه در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شده است.

وی تصریح کرد: این سازمان برنامه ای برای اینکه هر دانشگاه برای خود آزمون برگزار کرده و دانشجو جذب کند در دستور کار ندارد.

خدایی به تغییر نکردن زمان آزمون دکتری اشاره و خاطر نشان کرد: زمان برگزاری این آزمون اواخر اسفند هر سال بود که امسال نیز در همین موعد برگزار می شود اما با توجه به تغییر شیوه پذیرش دانشجو، در دو نوبت خواهد بود.

معاون وزیر و رییس سازمان سنجش آموزش کشور به تغییر زمان آزمون سراسری کارشناسی ارشد اشاره کرد و گفت: زمان این آزمون بهمن هر سال بود که به دلیل وضعیت جوی نامساعد در برخی نقاط و سختی شرایط برای داوطلبان، زمان برگزاری آن به 16 و 17 اردیبهشت موکول شد.

وی به موضوع اجرای قانون حذف کنکور اشاره کرد و ادامه داد: این قانون در سال 86 مطرح شد که مجلس شورای اسلامی سال 92 آن را اصلاح کرد.

خدایی افزود: بر اساس قانون کنونی که ملاک عمل هست یک تکلیف برای دستگاه های مختلف تعیین شده است که طی پنج سال 85 درصد کل ظرفیت های آموزش عالی بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در سال 94 که اعلام قبولی شد این آمار 78 درصد در مجموعه کل ظرفیت های آموزش عالی بود.

وی یادآورشد: تلاش می شود تا این رقم طی 2 سال آینده به 85 درصد برسد.
ثبت: ۱۳۹۴/۷/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: