نسخه چاپی

دیدار وزرای خارجه ایران و اندونزی در نیویورك

محمد جواد ظریف و رتنو مرسودی كه در نیویورك حضور دارند با یكدیگر دیدار و گفتگو كردند.

به گزارش نما به نقل از مهر، وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در محل اقامت وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات نمودند و در خصوص مسائل دوجانبه و ضرورت گسترش روابط فیمابین و همچنین همکاری برای حل مشکلات منطقه‌ای خاورمیانه از جمله بحران سوریه و حل مشکل آوارگان سوری تبادل نظر به عمل آوردند.

خانم رتنو مرسودی، وزیر امورخارجه اندونزی، حصول توافق میان جمهوری اسلامی ایران و ۱+۵ را گام مهمی در راستای صلح و امنیت بین الملل دانست و علاقه‌مندی کشورش را نسبت به اجرای توافقات اعلام نمود.

وزیر امورخارجه کشورمان، درخصوص حل بحران منطقه خاورمیانه بر ضرورت استفاده از راه حل سیاسی با حضور همه کشورها و طرفهای ذیربط تاکید نمود و اظهار کرد که جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه یک طرح اقدام ۴ مرحله‌ای ارائه داده است.

استفاده از ظرفیتهای ایران و اندونزی برای حل مسائل منطقه‌ای، ضرورت گسترش روابط دوجانبه، حمایت از یکدیگر در محافل بین المللی و تبادل هیات‌های سیاسی عالیرتبه شامل سفر قریب‌الوقوع وزیر امورخارجه اندونزی به تهران و نیز سفر رئیس جمهور اندونزی در آینده نزدیک به جمهوری اسلامی ایران از جمله مواردی بود که در گفتگوهای فیمابین وزرای امورخارجه ایران و اندونزی مطرح شد.

۱۳۹۴/۷/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...