نسخه چاپی

رشوۀ انتخاباتی احزاب مصر با گوشت‌های قربانی

بسیاری از نامزدهای انتخابات آینده پارلمان مصر در روز عید قربان، با سوء استفاده از افزایش شدید قیمت گوشت در این كشور، برای كسب آراء اقدام به توزیع گوشت قربانی در میان فقرای مصری كردند.

به گزارش نما به نقل از العالم، بسیاری از نامزدهای انتخابات پارلمان مصر، در روزهای اول و دوم عید قربان، اقدام به قربانی و توزیع گوشت آن در حوزه انتخاباتی خود کردند؛ این نامزدها برچسب هایی با نام، عکس و کد انتخاباتی خود را روی بسته های گوشت قربانی چسباندند و سپس آنها را توزیع کردند.

به نوشته قدس پرس، فعالان شبکه های اجتماعی تصاویری از گوشت های بسته بندی شده با عکس و مشخصات عفت السادات رئیس حزب دموکراتیک سادات به عنوان نامزد انتخابات پارلمان مصر را که در استان المنوفیه توزیع شده است، منتشر کردند.

"مصطفی بکری" نماینده سابق پارلمان مصر که مورد حمایت حکومت مصر است نیز اقدام به توزیع گوشت قربانی در میان فقرا حوزه انتخاباتی خود کرده است.

یکی دیگر از نامزدهای انتخابات پارلمانی مصر نیز گران بودن قیمت گوشت در استان المینا در این کشور را غنیمت شمرده و اقدام به فروش گوشت ارزان قیمت به شهروندان کرد.

از سوی دیگر حزب سلفی النور مصر در زمینه تبلیغات انتخاباتی از مرز توزیع گوشت و سبد غذایی نیز فراتر رفته و برای جذب رای دهندگان اقدام به ارائه داروی رایگان یک بیماری کرد، اما وزارت بهداشت مصر به نامزدها هشدار داده که از این اقدام خودداری کنند.

احزاب و گروه های سیاسی مصری که پیشتر اقدام اخوان المسلمین در زمینه برپایی نمایشگاه های مواد غذایی ارزان قیمت به شهروندان را تقبیح و این گروه را به تجارت با فقر و جهل شهروندان برای کسب آراء متهم می کردند، اینک برخی از نامزدهای مخالف اخوان المسلمین، به بهانه انجام کار خیر اقدام به توزیع گوشت در میان فقرای مصری می کنند و برخی دیگر از نامزدها می گویند، هوادارانشان اقدام به توزیع گوشت کرده اند.

حزب سلفی النور مصر نیز ادعا کرده که درد و رنج شهروندان مصری را درک می کند و برای کاهش این درد و رنج ها و در چارچوب مسئولیت اجتماعی خود اقدام به توزیع گوشت و مواد غذایی در میان فقرا می کند.

۱۳۹۴/۷/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...