نسخه چاپی

بازداشت عامل دعوای مرگبار در خاك سفید

مرد جوان كه در اقدامی جنون آمیز و به دلیل به همراه داشتن چاقو دوستش را به قتل رسانده بود ۲۴ ساعت بعد از جنایت با مراجعه به اداره آگاهی خود را تسلیم كرد.

به گزارش نما به نقل از مهر: مرد جوان که در اقدامی جنون آمیز و به دلیل به همراه داشتن چاقو دوستش را به قتل رسانده بود ۲۴ ساعت بعد از جنایت با مراجعه به اداره آگاهی خود را تسلیم کرد.

ساعت ۵ عصر روز جمعه درگیری منجر به جرح در منطقه تهرانپارس روی داد با وقوع این درگیری خیابانی بلافاصله ماموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در محل حاضر شدند و تحقیقات در باره علت وقوع حادثه را در دستور کار خود قرار دادند . در بررسی های اولیه ماموران کلانتری مشخص شد درگیری بین چند مرد جوان در خیابان رخ داده است که با همدیگر رابطهدوستی داشته اند. در جریان این درگیری خیابانی جوانی ۳۲ ساله بنام علی بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه سینه مجروح شده و از سوی حاضران در صحنه تصادف به بیمارستان منتقل شده است .

گزارش یک قتل

در حالی که تحقیقات پلیسی برای واکاویه علت وجقوع دعوای خیابانی ادامه داشت از بیمارستان خبر رسید که جوان ۳۲ ساله به دلیل شدت جراحات وارده و ضربه مستقیمی که بر اثر جسم برنده به ناحیه قلب وی وارد آمده است با توجه به تلاش های تیم درمانی روی تخت بیمارستان فوت کرده است .

با گزارش خبر فوت مزد جوان به دلیل اصابت چاقو به ناحیبه قلب بلافاصله موضوع درگیری مرگبار خیابانی به اطلاع بازپرس کشیک قتل پایتخت رسید . با تشکیل پرونده قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

جزییات وقوع درگیری

با حضور کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل حادثه تحقیقات و بازجویی ها ا شاهان ماجرا در دستور کار قرار گرفت . برادر مقتول در توضیح ماجرا گفت: «قاتل، جوانی حدودا ۲۵ ساله بود که شب‌ها به منزل مستأجر پدرم می‌آمد؛ پس از مدتی متوجه شدیم که این شخص این محل را به مکانی برای مصرف موادمخدر و استراحت هر شبِ خود تبدیل کرده است؛ به همین علت، در روز حادثه جلوی او را گرفته و از او خواستیم که دیگر به خانه پدری‌مان تردد نداشته باشد که همین موضوع و اصرار این جوان برای تردد به منزل مستأجر پدرم باعث آغاز درگیری من و برادرم با او شد که ناگهان چاقویی را از زیر لباسش درآورد و ضربه‌ای را به سمت برادرم پرتاب کرد که چاقو به قسمت چپ سینه برادرم برخورد کرد».

شناسایی متهم به قتل

به دنبال این اظهارات، کارآگاهان به تحقیق از مستأجر خانه پدری مقتول پرداخته و موفق به شناسایی هویت قاتل ۲۶ ساله شدند.

با شناسایی محل سکونت پدر قاتل، کارآگاهان به تحقیق از وی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که ضارب از مدتی پیش و بدنبال متارکه از همسرش و به دلیل مشکلاتی که برای پرداخت مهریه برایش به وجود آمده است. از خانواده جدا شده و به صورت مجری زندگی می کند. پدر ضارب که نمی دانست ماموران به چه دلیل به دنبال پسرش آمده اند به ماموران گفت از زمانی که افشین از خانه خارج شده به صورت بلامکان زندگی می کند و حاضر به دیدار با هیچ یک از اعضای خلنواده اش نیست. وی به ماموران گفت :از مدت ها قبل متوجه شدیمکه افشین به مصرف مواد مخدر گرایش دارد و برای تهیه مواد با د.وستان خلافکارش رفت و آمد دارد

در جستجوی قاتل فراری

با توجه به بلامکان بودن قاتل، آموزش اعضای خانواده ضارب در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پدر قاتل در ساعت بامداد شنبه ۴ شهریور به‌ همراه پسرش به اداره دهم پلیس آگاهی تهران مراجعه و فرزندش را به عنوان متهم پرونده، تسلیم پلیس کرد.

اعتراف به قتل

ضارب پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به صراحت به ارتکاب جنایت اعتراف و در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: «شب‌ها برای استراحت به منزل یکی از دوستانم در منطقه خاک سفید می‌رفتم؛ روز حادثه قصد ورود به خانه دوستم را داشتم که دو پسر صاحبخانه جلوی مرا گرفته و عنوان کردند که چرا به منزل آنها رفت و آمد دارم؛ ابتدا به صورت زبانی مشاجره پیدا کردیم که در ادامه آن به صورت فیزیکی با یکدیگر درگیر شدیم؛ با چاقویی که همراه خود داشتم ضربه ای را به سمت یکی از آنها پرتاب کردم که چاقو به [ مقتول ] برخورد کرد و پس از آن به سرعت از محل متواری شدم. متهم به قتل در ادامه اعترافاتش گفت: اصلا متوجه نش دم ضربه ای که با چاقو زدم به بدن مقتول اصابت کرد یا نه اما همین که او روی زمین افتاد از محل حادثه متواری شدم .

تحقیقات ادامه دارد

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز در ارتباط با این جنایت در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به این نکته که درصد قابل توجهی از پرونده‌های قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ به علت حمل و استفاده از سلاح سرد است گفت: به طور قطع عدم همراه داشتنن سلاح سرد می‌تواند یکی از علل تأثیر گذار در کاهش پرونده‌های قتل عمـدی باشد که طرفین درگیری بدون هرگونه انگیزه قبلی و صرفا به خاطر دلایل بسیار کوچک با یکدیگر درگیر و در ادامه، به خاطر همراه داشتن سلاح سرد از آن استفاده کرده و در ادامه باعث وقوع جنایت می‌شوند.

۱۳۹۴/۷/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...