نسخه چاپی

آل سعود كمترین اهمیتی برای جان حجاج قائل نشد

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: آل سعود احتمال می‌داد چنین قضایایی پیش می‌آید ولی برای آنها مهم نبود و اهمیتی به جان انسان‌ها و مهمانان خدا ندادند.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به حادثه اخیر در منا اظهار کرد: بی‌کفایتی، بی‌تدبیری، بی‌مدیریتی و کوتاهی حداقل جرم آل سعود بوده و این نگاه خوش‌بینانه است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در حج واقع شده علاوه بر بی‌تدبیری، نشاندهنده بی‌حرمتی و ارزش قائل نشدن برای جان انسان‌ها است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه آل سعود احتمال می‌داد، چنین قضایایی پیش می‌آید ولی برای آنها مهم نبود و اهمیتی به جان انسان‌ها و مهمانان خدا ندادند، گفت: از آل سعود نباید به جز این انتظار داشته باشیم، زیرا آل سعودی در یمن زن و فرزندان مسلمانان را به شهادت می‌رساند و هر جنایتی را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: برای آنها روشن بود که اگر راه رفت و برگشت را یکی کنند، حادثه می‌آفریند.

حاجی‌صادقی عنوان کرد: سال‌ها قبل امام خمینی(ره) فرمودند این خاندان صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارند و حرمین شریفین باید به وسیله شورایی از کشورهای اسلامی اداره شود.

وی ادامه داد:‌ این اقدامات به این دلیل نیست که مدیریت ندارند، بلکه برای آن است که باور و اعتقاد نداشته و برای آنها جان انسان‌ها قیمتی ندارد، حقیقت این است که آل سعود صهیونیست و منافق هستند.

وی یادآور شد:‌ آل سعود به اندازه‌ای بدنام است که نیاز ندارد که کسی او را بدنام کند و به اندازه‌ای خبیث است که نیاز نیست کسی آنها را معرفی کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: خبر ندارند ایران چه اندازه برای جان انسان‌ها ارزش قائل است، اکنون به نظر می‌رسد هیچ کشوری به اندازه ایران گرفتار عزاداری و مصیبت نشده است.

وی با بیان اینکه آنها احساس کردند حج به تدریج پایگاه وحدت‌بخش انسجام مسلمانان می‌شود، گفت: آنها می‌خواهند مسلمانان جهان را از رفتن به حج منصرف کنند، بنابراین چنین جنایاتی را انجام می‌دهند، روزی جرثقیل سقوط می‌کند و روزی دیگر در منا این حادثه را می‌آفرینند.

حاجی‌صادقی خاطرنشان کرد:‌ آنها می‌خواهند مردم و مسلمانان را نسبت به رفتن حج بی‌انگیزه کنند تا از نظر تامین امنیت خودشان راحت باشند.

۱۳۹۴/۷/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: