نسخه چاپی

تعداد جان باختگان ایرانی به 226 نفر رسید

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تعداد كشته‌های ایرانی حادثه منا به ۲۲۶ نفر رسید.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به اینکه سردخانه بزرگ مکه بیش از 1200 کشته این حادثه را در خود جای داده بود و با حضور تیم تحقیق و تفحص سازمان آنجا رفتند، تعداد 169 نفر شناسایی شدند. تشریفات قانونی ارسال این اجساد در حال انجام است امیدواریم هرچه زودتر منتقل شوند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه 21تریلی حامل اجساد به این سردخانه دو شب قبل وارد شده و تخلیه از دیروز شروع شده و کار تخلیه به شدت به کندی انجام می‌ شود. امروز هم همکاران ما به این سردخانه مراجعه کردند. در این کامیون‌ها حداقل 3 هزار جسد هست.

اوحدی خاطرنشان کرد: تا الان تعداد کشته‌های ایرانی این حادثه جانکاه به 226 نفر رسید. تعداد 248 نفر و تعداد مجروحان 27 نفر است. آنجا که اقدامات در اختیار ما بود، رسیدگی به وضعیت مجروحان خیلی خوب بوده و امیدواریم تا صبح فردا بخش زیادی از آنها مرخص شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: 80 درصد بیمارستان‌های مکه، جده، عرفات و منا شناسایی شد و همچنان 248 نفر از کسانی که اطلاعی از آنها نیست جزو مفقودان هستند. به نظر می‌رسد با روندی که افزرایش جان باختگان را داریم این عدد رو به افزایش است.

وی گفت: آمار جان‌باختگان سایر کشورها نیز رو به افزایش است. قبل از ورود این کامیون‌ها، تعداد اجساد این سردخانه 1200 بود که با ورود این تریلی‌های حامل اجساد که بیش از 3 هزار بود، فقط آمار فعلی این سردخانه به 4700 جسد رسیده است. آمار رسانه‌های سعودی اصلا درست نیست و ابعاد حادثه به شدت وسیع‌تر از چیزی است که این رسانه‌ها اعلام کرده‌اند.

اوحدی در پایان اظهار کرد: افزایش آمار در جریان بازدید 2 تریلی بوده است و هر تریلی حدود 350 جسد در آن وجود دارد.

۱۳۹۴/۷/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: