نسخه چاپی

واكنش ورایتی به معرفی محمد(ص) به اسكار

سایت معتبر سینمایی ورایتی با اعلام انتخاب فیلم «محمد رسول الله» از سوی ایران برای بخش فیلم خارجی زبان اسكار، بار دیگر از این فیلم تجلیل كرد.

به گزارش نما به نقل از مهر این سایت با اعلام این خبر که ایران فیلم پربودجه و بلاک باستر «محمد رسول الله(ص)» را برای اسکار فرستاده است، نوشت: این فیلم که مناقشه برانگیز هم شد درباره دوران صدر اسلام توسط مجید مجیدی ساخته شده است.

در ادامه خبر آمده است: این فیلم که پرهزینه‌ترین فیلم ایرانی است که تاکنون ساخته شده بیش از ۴۰ میلیون دلار هزینه داشته و ویتوریو استورارو آن را فیلمبرداری کرده و ای.آر.رحمان آهنگساز هندی آهنگ آن را نوشته است.

ورایتی با یادآوری این که این فیلم فتوای یک گروه تندروی سنی هندی را در اعتراض به تصویر حضرت رسول اکرم به دنبال داشت، از هر نوع تصویر کردن ایشان به عنوان تابو در میان برخی از سنی‌ها یاد کرده است. یادآوری جمله‌ای از منتقد ورایتی که نقدی تحسین آمیز بر فیلم نوشته بود از جمله این که در فیلم تنها تصویر حضرت محمد (ص) از پشت استفاده شده، پاسخی است که این سایت سینمایی به اعتراض تندروها می‌دهد.

اکران این فیلم در ۳۲۰ سالن سینما در ایران و نمایش آن به عنوان افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال در تاریخ ۲۷ آگوست از دیگر مسایلی است که در این خبر مورد توجه قرار گرفته است.

ورایتی می نویسد: این فیلم تا کنون در باکس آفیس داخلی ۷۰ میلیارد ریال فروش داشته که تقریبا برابر با ۲ میلیون دلار است و نشانه توجه به این فیلم در داخل ایران است.

ایران در سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی» اصغر فرهادی برای نخستین بار اسکار دریافت کرد.

۱۳۹۴/۷/۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: