نسخه چاپی

استفاده از هورمون در پرورش مرغ صحت ندارد

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی كشور با بیان اینكه استفاده از هورمون در پرورش مرغ صحت ندارد، گفت: با اقدامات اصلاح نژادی، وزن جوجه مرغ طی 40 روز به اندازه مناسب مصرف می‌رسد.

به گزارش نما به نقل از فارس، محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه استفاده هورمون در پرورش مرغ ممنوع است، گفت: هزینه استفاده از هورمون بالاست و برای تولید کننده استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.

وی افزود: با اقدامات اصلاح‌نژاد بر روی نژادهای وارداتی، مرغ سریع‌تر به وزن ایده‌آل مصرف می‌رسد و استفاده از هورمون برای سرعت بخشی به رسیدن به وزن ایده‌‌ال مصرف به هیچ عنوان صحت ندارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور تصریح کرد: در بسیاری از کشورها غالبا مرغ 30 تا 33 روزه به وزن مناسب مصرف می‌رسد، در حالی که در کشورمان بیش از 40 روز طول می‌کشد، تا مرغ به کشتارگاه فرستاده شود.

یوسفی با بیان اینکه تشکیل «کمپین نخریدن مرغ» هیچ‌گونه تأثیری بر روی میزان خرید مرغ نداشته است، گفت: در روزهای اخیر اتفاقا قیمت مرغ افزایش داشته است و هر کیلوگرم مرغ زنده که در ماه گذشته با قیمت 4 هزار و 200 تومان خریداری می‌شد، به حدود 4 هزار و 700 تا 4 هزار و 800 تومان رسیده است.

وی افزود: هر کیلوگرم گوشت مرغ هم در میدان بهمن تقریبا با قیمت 6500 تا 6600 تومان عرضه می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه مردم نباید هر مطلبی را که از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، را باور کنند، گفت: این مطالب را فقط از منابع معتبر باید پذیرفت و نباید به مطالب منتشر شده در منابع غیر رسمی بها داد.

یوسفی تصریح کرد: دولت باید در رابطه با شایعه‌ پراکنی‌های شبکه‌های اجتماعی که منجر به تشکیل کمپین‌های بی‌پایه و اساس می‌شود، به صورت جدی چاره‌اندیشی کند.

۱۳۹۴/۷/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...