نسخه چاپی

راهنمای مطمئن برای خریداران مسكن

به گزارش نما - دنیای اقتصاد نوشت: سامانه اطلاعات بازار املاک ایران به روز شد. این سامانه که قیمت قطعی املاک فروخته شده یا اجاره داده شده در مناطق مختلف شهر تهران را روزانه در دسترس عموم قرار می‌دهد طی 20 روز گذشته به روز نشده بود. هم‌اکنون با به روز شدن اطلاعات این سامانه شهروندان تهرانی می‌توانند برای آگاهی از اطلاعات قیمتی خرید و فروش یا اجاره مسکن در مناطق 22گانه شهر به آن مراجعه کنند.

ادامه رکود در بازار مسکن، حجم معاملات مسکن را در مقایسه با سال گذشته با کاهش مواجه کرده است. کاهش تعداد معاملات خرید و فروش یا اجاره در بخش مسکن سبب شده تا برخی مالکان از فرصت استفاده کرده و قیمت‌هایی متفاوت از ارزش واقعی ملک خود را به متقاضیان ارائه می‌کنند. همین امر سبب شده تا متقاضیان خرید یا اجاره مسکن به نوعی سردرگمی دچار شوند.

از این رو استفاده از اطلاعات به روز شده سامانه اطلاعات املاک ایران پیش از ورود متقاضی به بازار می‌تواند محدوده قیمتی املاک را در مناطق مختلف در اختیار وی قرار دهد.

خریداران مسکن می‌توانند با مراجعه به این سامانه به عنوان یک راهنمای مطمئن اطلاعات قیمت، زیربنا و سن بنا را در یک منطقه جست‌وجو کنند و زمان کمتری را صرف آگاهی از محدوده قیمتی مسکن در یک منطقه کنند.

۱۳۹۴/۷/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...