نسخه چاپی

زندانیان دستگیری تحویل 13 قاچاقچی به آمریكا

این افراد پیش از انتقال هوایی به مكزیك به ماموران آمریكایی ذیربط تحویل داده شدند.

به گزارش نما به نقل از واحد مرکزی خبر، مقامات قضایی مکزیک اعلام کردند چهارشنبه 13 قاچاقچی را به آمریکا مسترد کردند و این قاچاقچیان در دادگاه های مختلف آمریکا محاکمه خواهند شد.


توماس زرون Tomas Zeronمدیر سازمان تحقیقات کیفری وزارت دادگستری آمریکا گفت :« ما 13 نفر را پس از درخواست های استرداد که دادگاه های آمریکا مطرح کردند ،بازگرداندیم.»


درمیان قاچاقچیانی که مسترد شدند ادگار والدز ویلارئال Edgar Valdez Villareal معروف به باربی و خورخه کاستیلاJorge Costilla معروف به الکاس به چشم می خورند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از مکزیکو ، والدز ویلارئال سال 2010 به اتهام وابستگی به گروه تبهکارمرگبار برادران بلتران لیوا Beltran Leyva بازداشت شده بود.دادگاهی در لوئیزیانا می خواهد او را به اتهام قاچاق کوکائین ،‌ماریجوانا و پولشویی محاکمه کند.


کاستیلا که سپتامبر 2012 بازداشت شده بود یکی از سرکردگان کارتل مواد مخدر و یکی از تحت تعقیب ترین متهمان اف بی آی محسوب می شد. دادگاهی در تگزاس می خواهد او را در چارچوب اتهامات مشابه محاکمه کند.


در فهرست قاچاقچیان مسترد شده یک آمریکایی به نام جان باتیست کینگریJean Baptiste Kingery به چشم می خورد که یکی از تامین کنندگان سلاح کارتل قدرتمند سینالوئا Sinaloa محسوب می شود . دادگاهی در آریزونا می خواهد او را به اتهام قاچاق سلاح وجرایم مربوط به گروه های سازمان یافته محاکمه کند.


توماس زرون در برابر خبرنگاران گفت این افراد پیش از انتقال هوایی به مکزیک به ماموران آمریکایی ذیربط تحویل داده شدند.

۱۳۹۴/۷/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: