نسخه چاپی

طنازی های امید تدبیر زاده از هفته ای كه گذشت/ همه چی آرومه

وقتی دست میدی، این جوری میشه!

عکس خبري -وقتي دست ميدي، اين جوري ميشه!

دست دادن کار خیلی خوبیه! نه کار خیلی بدیه! این رو هر کوچک و بزرگی هم میدونه که نباید با هر غریبه ای دست داد و خوش و بش کرد و اسرار خانوادگی را تحویلش داد. حالا این که این مقدمه چه ربطی به اخبار این هفته داره من که نمیدونم! شماگر فهمیدین به بعضی ها یاد بدین!
وقتی دست میدی، این جوری میشه!
وقتی میری تو راهرویی که یارو داره میاد و نمی تونی راهت رو هم کج کنی و ان شاءالله سهوا مجبور شدی دست بدی و «سلام علیکم و مرحبا بکم یاحبیبی» نثار طرف کنی، خوب هزینه هات میره بالا! علیه تو بیانیه می دهند که طبق نص صریح قرآن، ناراحتی هم نداره...

حمایت از ایران و ایرانی به سبک...
دولت محترم پس از آن که معلوم شد بیش از 440 نفر از ایران در فاجعه منا کشته شدند و بعد از این که معلوم شد، به حجاج ایرانی در راه بازگشت از فرودگاه جده هم توهین شده و پس از آن که معلوم شد، مسؤولین عربستان به ایران و رییس جمهورش توهین کردند و پس از حرف های رهبر معظم انقلاب مبنی براین که واکنش ایران در صورت بی احترامی به حجاج، سخت و خشن خواهد بود بازهم هیچ واکنش انقلابی از خود نشان نداد و در همان سطح دیپلماتیک و حتی پایین تر از آن صحبت هایی انجام داد. تشکر فراوان بابت این همه شجاعت و انگیزه در حمایت از ایران و ایرانی!
خبرهای خوب!
سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور در یک خبر هیجان انگیز گفت:«از سال 90 تا 93 رشد منفی 6.5 درصدی ازدواج را داشته‌ایم که امسال 1.3 درصد رشد مثبت ثبت ازدواج را در کشور شاهد بودیم.» و تاریخ گویای این مطلب است که ازدواج برای اولین بار در کشور رشد صعودی پیدا کرده است. آقای سخنگو یک خبر خوب دیگه هم داده و آن این که «براساس نسبت جمعیتی به ازای هر 106 پسر، 100 دختر متولد می‌شود.» این که چرا این خبر خوبه هم به تحلیل شخصی شما برمی گرده!
آقا دوربینی!
همین هفته بود که جانشین پلیس راهور گفت: «سیستم ثبت تخلف انحراف به چپ و سبقت در محل‌های ممنوعه راه‌اندازی شده و از امروز رسما فعالیت خود را آغاز کرد، براین اساس در حال حاضر این طرح در دو محور هراز و چالوس اجرا می‌شود.» و این خیلی خوبه که همه چیز داره دوربینی میشه، فقط ما نگران این مطلب هستیم که با وجود این همه دوربین از این به بعد هر اتفاقی به عنوان تخلف غیر مجاز شناخته شود و بابت هراتفاقی جریمه شویم. مثلا فکر کن 50 سال بعد قانونی تصویب می شود که نگاه چپ به ماشین کناری هم باعث جریمه  می شود. ضمن این که افزایش دوربین های راهنمایی رانندگی باعث می شود حس دوربینی آقا دوربینی کم شده و همتر جلوی تصاویر تلویزیونی حاضر شود.

۱۳۹۴/۷/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: