نسخه چاپی

توكلی: باید نگران نفوذ دشمن پس از برجام باشیم

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینكه در این شرایط باید بیشتر نگران نقشه‌های دشمن برای نفوذ به داخل كشور پس از برجام باشیم، گفت: دو فوریت طرح برجام برای این است كه هر چه زودتر تكلیف را روشن كند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت طرح اقدام متناسب و متقابل ایران در اجرای برجام در سخنانی گفت: امروز ما نمایندگان مجلس داریم تصمیم مهمی می‌گیریم. بنده تقریبا اولین نفری بودم که نسبت به برجام اظهار نظر کردم و اشکالات آن را گفتم و یک هفته پس از تصویب قطعنامه 2231 در شورای امنیت سازمان ملل بود و بعد هم نامه‌ای خصوصی به آقای رئیس جمهور و وزیر خارجه نوشتم و اشکالات را صریح بیان کردم که البته غیررسانه‌ای بود و آقای ظریف هم لطف کردند و پاسخ بنده را به طور مبسوطی دادند و برخی را تایید کردند.

وی افزود: بنده از کمیسیون ویژه و به خصوص همت بلند رئیس آن، آقای زاکانی تشکر می‌کنم. حق این بود که دولت لایحه دهد و تکلیف قانونی‌اش بود اما نکرد. ما وقتی جهت‌گیری کمیسیون مشخص و معلوم شد که کمیسیون هم طرفدار ارائه طرح دو فوریتی است، این زحمات کشیده و طرح تهیه شد.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: تاکید بسیار مهم رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه این برجام موجب دو دستگی ملی و اختلاف بین سیاستمداران نشود باید آویزه گوش‌مان باشد و ما امروز مخاطب این آیه قرآن هستیم که می‌فرماید نباید با هم منازعه و کشمکش کنیم زیرا کشمکش باعث می‌شود که هیبت‌مان از بین برود. ما در اجرای برجام به این احتیاج داریم که دولت‌مان با اقتدار عمل کند.

توکلی با بیان اینکه در تهیه این طرح دو فوریتی مشارکت افراد موثری از دو فراکسیون مجلس را همراه داشته است، تاکید کرد: البته فکر می‌کنم که دوستان اصلاح‌طلب نیز با آن مخالفتی نداشته باشند.

وی ادامه داد: برادران و خواهران ما بین خوب و بد انتخاب نمی‌کنیم بلکه بین بد و بدتر را انتخاب می‌کنیم. پیامبر اکرم(ص) فرمودند که عاقل کسی است که بین بد و بدتر را تشخیص دهد و بد را نیز ترجیح دهد. بنده ایرادات زیادی به برجام دارم اینکه ما همه ایرادات را پشت تریبون بگوییم و دشمن به آن استناد کند که سیاستمداران ما در مجلس مانند آنها فکر می‌کنند جای بحث دارد.

توکلی افزود: بنده خواهش می‌کنم که به اقتضائات توجه کنید. بنده به عنوان اقتصاددانی که تقریبا 50 سال است که مبارزه سیاسی می‌کنم با موی سفیدم به شما می‌گویم که اگر ما این تلاش را به سرانجام نرسانیم ضررش بیشتر از وضعی است که در این طرح داشته باشیم. بنده هم معتقدم که قوی‌تر هم می‌شود در عالم کاغذ نوشت. اما در اجرا دولت دچار مشکل می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: الان شرایط به گونه‌ای است که ما باید نگران نقشه‌های دشمن برای نفوذ در کشور باشیم. این برجام را با این طرح ما توانستیم بعضی از ضعف‌هایش را جبران کنیم و دست دولت باز می‌شود تا برداشت‌هایی که خودش دارد و به نفع کشور است را بهتر پیش ببرد.

توکلی تصریح کرد: آقای حاجی گفت که این طرح با این گزارش همخوانی ندارد گفت می‌گویم که دنیا باید بداند مجلس نظر رسمی‌اش همین گزارش است که خوانده شده اما دارد همراهی و کمک می‌کند که کار به نتیجه برسد. دو فوریت این طرح روشن است که چرا باید دو فوریت داشته باشد چرا که هر چه ما زودتر تکلیف را روشن کنیم از نظر آرامش و تفاهم ملی و پیشبرد کار به دست دولت موفق‌تر خواهیم بود و در اجرا هم نظارت می‌کنیم تا خدای ناکرده کوتاهی نشود.

وی ادامه داد: دو فوریت این طرح به دو سوم رای نمایندگان نیازا دارد که خواهش می‌کنم به توصیه بنده توجه کنید و رای دهید که اقتضائات را در نظر بگیریم.

۱۳۹۴/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...