نسخه چاپی

بخشش یك محكوم به اعدام در اصفهان

رییس دادگستری شهرستان مباركه گفت: قاتلی كه دو برادر از اقوام خویش را به قتل رسانده بود با بخشش و رضایت اولیای دم، از چوبه دار نجات یافت.

به گزارش نما به نقل از ایرنا: رییس دادگستری شهرستان مبارکه گفت: قاتلی که دو برادر از اقوام خویش را به قتل رسانده بود با بخشش و رضایت اولیای دم، از چوبه دار نجات یافت.

احمد رضا جلیلی در این باره افزود: فردی 56 ساله به نام ع- غفاری، سه سال پیش با ضربات چاقو دو برادر را که فرزند خواهرش محسوب می شدند به دلیل اختلافات ملکی با ضربات چاقو به قتل رساند.

وی افزود: بعد از تشکیل پرونده و رسیدگی در دادگاه کیفری استان و صدور رای و همچنین استیذان از ریاست قوه قضاییه، سرانجام روز اجرای حکم قصاص این قاتل فرا رسید.

وی افزود: با حضور دادستان، رییس اجرای احکام و دادرس شعبه اول دادگستری مبارکه به نمایندگی از طرف رییس این دادگستری، صحبت هایی با خانواده مقتولین شد و رضایت آنها منوط به پرداخت دیه جلب شد.

جلیلی تصریح کرد: عدم اجرای قصاص و انجام مفاد رضایت منوط به پرداخت دیه است و در صورت عدم پرداخت دیه، حکم قصاص به قوت خود باقی خواهد بود.

رییس دادگستری مبارکه گفت: دادستان عمومی و انقلاب مبارکه نیز به عنوان مدعی العموم از طرف دو فرزند صغیر مقتولین، با اخذ وجهی برای این دو صغیر، رضایت خود را با مفاد این رضایت اعلام کرده است.

شهرستان مبارکه با 143 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

۱۳۹۴/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...