نسخه چاپی

عذرخواهی رسمی اوباما از اشرف غنی

در پی افزایش اعتراضات به حمله جنگنده های آمریكایی به بیمارستانی در ولایت قندوز افغانستان، رئیس جمهور آمریكا در تماس تلفنی با اشرف غنی در این رابطه عذر خواهی كرد.

 به گزارش نما ، در پی افزایش اعتراضات به حمله جنگنده های آمریکایی به بیمارستانی در ولایت قندوز افغانستان، رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی در این رابطه عذر خواهی کرد.

بنابر اعلام رسانه های افغانستان، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ضمن عذر خواهی و ابراز تاسف بابت حمله هوایی جنگنده های آمریکایی به بیمارستانی در ولایت قندوز، آن را غیر عمد خواند و اطمینان داد که در آینده چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد. این در حالی است که سازمان پزشکان بدون مرز که دهها تن از اعضای خود را در این بمباران ا دست داده بود با اشاره به اینکه موقعیت این بیمارستان بارها به هواپیماهای آمریکایی اطلاع داده شده بود، از تعمدی بودن این حمله خبر داده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این تماس بر تداوم همکاری ها میان دو کشور تاکید کرده است. گفتنی است روز شنبه بیمارستانی در ولایت قندوز افغانستان هدف حمله جنگنده های آمریکایی قرار گرفت که ۲۲ کشته و ده ها زخمی بر جا گذاشت.

۱۳۹۴/۷/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...